افزایش گردشگران خارجی در ساحات باستانی سمنگان

مسئولان در ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت سمنگان میگوید، در طی نزدیک به دو ماه سال جاری ۱۷۰ تن از سیاحین خارجی از استوپه سنگی تخت رستم دیدن نموده است. قاری تاج الدین “ تانیش” آمر گردشگری ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت سمنگان به آژانس اطلاعاتی باختر گفت: در مدت نزدیک به دو ماه سال […]

مسئولان در ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت سمنگان میگوید، در طی نزدیک به دو ماه سال جاری ۱۷۰ تن از سیاحین خارجی از استوپه سنگی تخت رستم دیدن نموده است.

قاری تاج الدین “ تانیش” آمر گردشگری ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت سمنگان به آژانس اطلاعاتی باختر گفت: در مدت نزدیک به دو ماه سال جاری ۱۷۰ تن از سیاحین خارجی از بیست پنج کشور جهان به این ولایت سفر کرده، از استوپه سنگی تخت رستم دیدن نموده است.

وی می‌گوید: این گردشگران از کشور های آمریکا، روسیه، چین، مالیزیا، اندونیزیا، هالند، سویزرلند، نتوانیا، تایلند، ایتالیا، مکسیکو، آلمان، پولند، یونان، دانمارک، قزاقستان و…بوده که از این درک عواید هنگفتی نیز به دست آمده است.

به گفته وی امنیت سرتاسری و همکاری مجاهدین امارت اسلامی باعث شده است که نظر به سال‌های قبل شاهد افزایش گردشگران خارجی در این ولایت هستیم.