افتتاح ۸ پروژه چکدم به ارزش ۱۸ میلیون افغانی در ولایت خوست

افتتاح ۸ پروژه چکدم به ارزش ۱۸ میلیون افغانی در ولایت خوست هشت پروژه چکدم به ارزش مجموعی بیش از ۱۸ میلیون افغانی در ولایت خوست به بهره برداری سپرده شد.   برنامه افتتاح این پروژه ها با حضور محترم الحاج ملا عبدللطیف منصور سرپرست وزارت آب و انرژی، محترم انجنیر حبیب الرحمن حقپال رئیس […]

افتتاح ۸ پروژه چکدم به ارزش ۱۸ میلیون افغانی در ولایت خوست

هشت پروژه چکدم به ارزش مجموعی بیش از ۱۸ میلیون افغانی در ولایت خوست به بهره برداری سپرده شد.

 

برنامه افتتاح این پروژه ها با حضور محترم الحاج ملا عبدللطیف منصور سرپرست وزارت آب و انرژی، محترم انجنیر حبیب الرحمن حقپال رئیس عمومی حوزه دریایی کابل، محترم مولوی عبدالقیوم ثابت رئیس حوزه فرعی دریایی خوست، مسئولین محلی ولایت خوست و جمعی زیادی از بزرگان قومی در ولسوالی نادر شاه کوت ولایت خوست برگزار گردید.

 

سرپرست وزارت آب و انرژی در هنگام افتتاح این پروژه‌ها، حاکمیت نظام اسلامی در سرتاسر کشور را یک نعمت الهی بیان داشته تاکید کرد که مردم افغانستان باید قدر این نعمت الهی را بدانند؛ زیرا در زیر پرچم این نظام هم امنیت و هم زمینه پیشرفت اقتصادی در کشور به خوبی فراهم شده است.

 

آقای منصور در سخنان خویش یادآور شد که در مجموع به تعداد ۱۳ پروژه در ولایت خوست در نظر گرفته شده بود که از آن جمله به تعداد هشت پروژه تکمیل، دو پروژه تحت کار و سه پروژه دیگر دیزاین شده و آماده قرارداد می باشد.

قابل ذکر است که این پروژه‌ها به منظور جلوگیری از فرسایش خاک، کاهش خطرات سیلاب، ذخیره آب باران و تقویت منابع آب در ولایت متذکره تطبیق شده است.

با تطبیق این ۸ پروژه بیش از ۵۳ هزار متر مکعب آب ذخیره و همچنان برای تعداد نزدیک به ۱۰ هزار نفر از هموطنان ما به صورت مستقیم زمینه اشتغال فراهم شده است.