یمن: انفجار خونین در عدن تلفات زیادی به بار آورده است

بر اساس گزارش رسانه‌های بین المللی، به اثر انفجاری در شهر عدن در جنوب یمن تلفات زیادی رخ داده است. گفته می‌شود که این انفجار در منطقه الشعب در مربوطات شهر عدن صورت گرفته است. منابع محلی می‌گویند، انفجار مذکور زمانی رخ داده است که کاروان نیروهای امنیتی شورای انتقال در حال عبور بود، تا […]

بر اساس گزارش رسانه‌های بین المللی، به اثر انفجاری در شهر عدن در جنوب یمن تلفات زیادی رخ داده است. گفته می‌شود که این انفجار در منطقه الشعب در مربوطات شهر عدن صورت گرفته است.

منابع محلی می‌گویند، انفجار مذکور زمانی رخ داده است که کاروان نیروهای امنیتی شورای انتقال در حال عبور بود، تا کنون آمار دقیق تلفات این انفجار گزارش نشده است اما امکان دارد تلفات آن زیاد باشد و مسئولیت انفجار را نیز کسی به عهده نگرفته است.

در ماه گذشته نیز به سبب انفجاری در مربوطات میدان هوایی عدن ۲۲ تن کشته و دست‌کم ۵۰ تن دیگر زخمی شده بودند. عدن تحت کنترل منصور هادی رئیس جمهور سابق این کشور می‌باشد که از حمایت قوی عربستان سعودی برخوردار می‌باشد.

این در حالی است که سازمان ملل و یونیسف بارها هشدار داده اند که یمن با قحطی شدید و فاجعه انسانی روبرو است، اگر وضعیت جنگی در این کشور به همین منوال ادامه پیدا کند اوضاع یمن از کنترل خارج می‌شود.
به همین دلیل سازمان ملل و تعدادی دیگر از کشورها روند جمع آوری کمک برای مردم قحط ‌زده یمن را آغاز کرده اند و می‌خواهند هر چه زودتر کمک‌های اولیه را به نیازمندان ارائه دهند.