هلمند : آخرین جزئیات از فتح حوزۀ پنجم شهر لشکرگاه

از ولایت هلمند خبر رسیده است که حوالی 4 روز قبل، کمربند و مراکز امنیتی و دفاعی  دشمن در مناطق قلعه پری سبز، مهاجر و مختار در مربطات حوزۀ 5 شهر لشکرگاه مورد حملل مسلحانۀ گستردۀ مجاهدین قرار گرفته است . در این عملیات یک حوزه، یک ماموریت، قلعۀ مهم پری سبز و 23 پوسته […]

از ولایت هلمند خبر رسیده است که حوالی 4 روز قبل، کمربند و مراکز امنیتی و دفاعی  دشمن در مناطق قلعه پری سبز، مهاجر و مختار در مربطات حوزۀ 5 شهر لشکرگاه مورد حملل مسلحانۀ گستردۀ مجاهدین قرار گرفته است .

در این عملیات یک حوزه، یک ماموریت، قلعۀ مهم پری سبز و 23 پوسته بطور کامل فتح گردیده است .

همچنین قوای کماندوهای اجیر  نیز مورد حملۀ مسلحانۀ گستردۀ مجاهدین قرار گرفته است که در اثر آن 4 عرده موتر زرهی قوای دشمن تخریب گردیده است و 10 تن کماندو بشمول قومندان وحشی دشمن ( احمدشاه ) و 12 تن پولیس و سنگوری بشمول قومندان امنیۀ ولسوالی نوزاد ( عطاؤالله ) در آن جابجا کشته شده اند.

در این جنگ همچنین 17 تن از اجیران بشمول یک قومندان وحشی دشمن ( شریف الله بارک ) زخمی گردیده و 13 تن دیگر زنده دستگیر شده اند.

در پایان این عملیات از دشمن 5 عراده موتر رینجر، یک عرده داتسن، 6 عراده موترسایکل، یک عراده آمبولانس، 4 میل پیکا، 3 قبضه راکت، 14 میل کلاشنکوف، یک پایه هاوان وسط، یک پایه دهشکه و مقدار زیادی مهمات به دست مجاهدین افتاده است.

در تمام این درگیری ها 12 تن از مجاهدین زخمی گردیده اند و 3 تن دیگر بشمول یک دلگی مشر ( زرقاوی ) بشهادت رسیده اند.تقبلهم الله تعالی

2021/7/31