منطقهء دندغوری مربوط ولسوالی پلخمری ولایت بغلان بطور کامل از لوث وجود دشمن پاکسازی گردید

در لحظات شروع عملیات عمری، مجاهدین قهرمان ولایت بغلان آمادگی برای بازپس گیری منطقهء دندغوری گرفتند. بعد از یک و نیم روز جنگ و درگیری شدید, ۳ بیس بزرگ (قرارگاه) و ۱۱ پوستهء امنیتی  فتح گردیده و تمام منطقه از وجود دشمن پاکسازی شد. در عملیات مذکور دشمن متحمل تلفات سنگین جانی گردیده و علاوتاً […]

در لحظات شروع عملیات عمری، مجاهدین قهرمان ولایت بغلان آمادگی برای بازپس گیری منطقهء دندغوری گرفتند.
بعد از یک و نیم روز جنگ و درگیری شدید, ۳ بیس بزرگ (قرارگاه) و ۱۱ پوستهء امنیتی  فتح گردیده و تمام منطقه از وجود دشمن پاکسازی شد.
در عملیات مذکور دشمن متحمل تلفات سنگین جانی گردیده و علاوتاً ۴ تانک نیز در نتیجهء حملات و انفجار ماین ها از بین رفتند، همچنین یک تانک و دها میل اسلحهء سبک و سنگین و وسایل نظامی بدست مجاهدین غنیمت گردید.
با انجام این عملیات، نیروهای دشمن روحیه و مورال خود را از دست داده و از منطقه فرار کردند که مجاهدین در حال پیشروی بسوی شهرنو هستند.

در یک رویداد دیگر یکی از لانه های محفوظ اشغالگران آمریکایی، میدان هوایی بگرام از دیروز بدینسو ۴ بار هدف فیرهای متعدد موشک ها قرار گرفته است، که در نتیجه آتش در بعضی نقاط میدان شعله آور شده است، فریاد و فغان دشمن اشغالگر بلند گردیده و وضعیت اضطراری پرپا شد.
بخش مهمی از اهداف عملیات عمری این است که مجاهدین میدان هوایی بگرام را بصورت مسلسل زیر حملات کوبندهء خود داشته باشند.

 

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی
۱۴۳۷/۷/۷ هــ ق
۱۳۹۵/۱/۲۶هـ ش ــ ۲۰۱۶/۴/۱۴م