راپور دشمن مبنی بر شهادت والی و معاون ولایت قندهار و ۴۵ تن از مجاهدین حقیقت ندارد

امروز مقامات ادارۀ اجیر در ولایت قندهار راپور های جعلی را منشتر کردند که گویا در منطقۀ کته سنگ از مربوطات البک ولسوالی شاه ولیکوت، والی امارت اسلامی برای ولایت قندهار جناب حاجی لالا و معاون ایشان ملا احمدشاه بهمراه ۴۵ تن از مجاهدین را بشهادت رسانده اند و چیزهای دیگری از این قبیل . […]

امروز مقامات ادارۀ اجیر در ولایت قندهار راپور های جعلی را منشتر کردند که گویا در منطقۀ کته سنگ از مربوطات البک ولسوالی شاه ولیکوت، والی امارت اسلامی برای ولایت قندهار جناب حاجی لالا و معاون ایشان ملا احمدشاه بهمراه ۴۵ تن از مجاهدین را بشهادت رسانده اند و چیزهای دیگری از این قبیل .

ما این ادعای دشمن شکست خورده را بشدت رد نموده و اضافه  می کنیم که در منطقۀ مذکور دشمن در صدد باز کردن شاهراه ارزگان بود که درگیری صورت گرفت و در آن دشمن شکست سنگینی را متحمل گردید و به مجاهدین بحمدالله هیچ زیانی نرسیده است .

در جریان این درگیری ۱۷ عسکر دشمن بهلاکت رسیدند و وسایط زیادی از آنان نیز تخریب گردید و قوای دشمن مجبور به عقب نشینی گردید .

شاهراه منتهی به ولایت ارزگان در این منطقه ، از سوی مجاهدین امارت اسلامی پس از آن مسدود گردید که مجاهدین امارت اسلامی ۲۷ پوسته و یک قرارگاه کلان را در منطقه فتح نمودند و این شاهراه تا کنون نیز بر روی تردد دشمن بطور کامل مسدود می باشد .

قابل یاد آوری است که والی و معاون والی ولایت قندهار به نام هایی که دشمن ذکر کرده است نیستند و نه هم به این اشخاص کدام زیانی وارد شده است ؛ امروز گفتگوی مستقیمی با والی ولایت قندهار داشتیم که این سخنان دشمن را بشدت رد نمودند .

دشمن هر گاه که متحمل شکست در میدان جنگ می شود ، برای مخفی نگاه داشتن تلفات خویش ، شهادت مسئولین جهادی را به دروغ منتشر می کند که متاسفانه رسانه ها بدون اینکه موضوع را با ما شریک سازند، بطور یک جانبه برای دشمن تبلیغات نموده و اذهان عامه را مغشوش می کنند .

قاری محمد یوسف احمدی سخنگوی امارت اسلامی

۱۴۳۷/۷/۲۵ هـ ق

۱۳۹۵/۲/۱۳هـ ش ــ ۲۰۱۶/۵/۲م