راپور تفصیلی عملیات استشهادی بر مقر استخبارات در کابل :

 حملات کابل با کشته و زخمی شدن صدها تن از کارکنان و جاسوسان مهم استخباراتی به پایان رسید در جریان عملیات کوبنده عمری، امروز صبح حوالی ساعت ۹، بر مصون ترین ساحه در مربوطات شهر کابل، ریاست دهم استخبارات ادارهء کابل که در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری و وزارت دفاع موقعیت دارد، بعد از بررسی […]

 حملات کابل با کشته و زخمی شدن صدها تن از کارکنان و جاسوسان مهم استخباراتی به پایان رسید
در جریان عملیات کوبنده عمری، امروز صبح حوالی ساعت ۹، بر مصون ترین ساحه در مربوطات شهر کابل، ریاست دهم استخبارات ادارهء کابل که در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری و وزارت دفاع موقعیت دارد، بعد از بررسی ها و تعقیب بسیار دقیق حملات فدایی صورت گرفت.
آغاز:
اول موتر مزدای مملو از مواد انفجاری با موفقیت تا دروازهء ریاست دهم رسانده شد و در مقابل دروازهء ورودی منفجر گردید که با انفجار شدید و قوی، کمربندهای امنیتی نزدیک و تمام موانع پیش رو و اکثریت قسمت ساختمان ریاست دهم تخریب شده از بین رفت.

فداییان:
در حملهء فدایی سه تن از مجاهدین استشهادی بنامهای (جمال الدین باشندهء میدان وردک، سیدعبدالولی آغا باشندهء قندهار و نفر سوم که توانست با سلامتی از صحنه بیرون آید)، شرکت داشتند، ابتدا مجاهد فدایی جمال الدین موتررا انفجار داده و به شهادت رسید، سپس  سید عبدالولی آغا همراه با دوست سوم خود تقریباً برای پنج (۵) ساعت با دشمن به گونه دست به دست و مستقیم درگیر بودند.

جریان جنگ:
با انفجار موتر، ساختمان ریاست دهم و ساختمانهای مربوط امنیت (استخبارات) که در نزدیک موقعیت داشتند و کمربند امنیتی بصورت کامل از بین رفتند، که متعاقباُ آن دو تن از مجاهدین استشهادی مسلح به سلاح های سبک و سنگین توانستند لحظاتی پس از انفجار به ساختمان و بلاک های اول، دوم، و سوم بالا بروند، مامورین و کارمندان استخبارات که از انفجار زنده مانده یا زخمی بودند را یکی پس از دیگری به هلاکت برسانند. پس از آن هر یک از فداییان بر نیروهای کمکی عساکر و پولیس که از بیرون به محل رویداد آمده بودند، آتش گشودند که تعداد کثیری از آنان کشته و زخمی شدند.
تلفات:
براساس دقیقترین و آخرین معلومات در ساختمان ریاست دهم بشمول فخری معاون استخبارت و عباس دانش برادرزادهء رئیس جدید، ۹۲ از کارمندان، کارکنان، محافظین و افراد مربوط امنیت در انفجار یا حملات کشته شده اند،  و بیشتر از صد تن افراد مربوط استخبارات و جاسوسانی که اطلاعات جمع آوری می کردند و اکثریت انها از طرف روز به ریاست مذکور می آمدند و معلومات ارائه میدادند، زخمی شده اند.
تلفات ملکی:
بر همگان هویداست که در نزدیکی و اطراف ریاست دهم امنیت، هیچ فرد ملکی اجازهء گشت و گوزار (عبور و مرور) ندارد، و نه هم این محل ساحهء ملکی است، اما در نتیجهء شدت انفجار در مناطق دوردست شیشه های بعضی از ساختمان ها شکسته و منجر به  زخمی شدن بعضی از افراد شد که زخم های شان  بسیار سطحی است.
پایان جنگ:
حمله حوالی ساعت ۳ عصر در حالی پایان یافت که از جملهء دو تن از فدایان یکتن بنام سیدعبدالولی آغا به شهادت رسیده و مهمات و مرمی مجاهد فدایی دوم خلاص شده بود، به نصرت الله متعال مجاهد دوم توانست به شکل محفوظ از محل رویداد خارج گردیده و به سلامت نزد دوستان برسد.
این مجاهد فدایی میگوید که  به تنهایی ۵۸ تن از کارمندان استخباراتی که افراد مهم نیز شامل آن بودند را به تنهایی به قتل رسانده است.
نتیجه:
این حمله در آغاز عملیات عمری یکی از بزرگترین حملات مرگبار بود که برای اشغالگران و غلامان پیام جدی داشت، دیگر علیه آنها هیچ نوع ترحم صورت نخواهد گرفت و با این نوع حملات کوبنده و مرگبار مواجه خواهد شدند و هسته های مهم دشمن هدف حملات خواهد بود. با این حمله یکبار دیگر به دشمن ثابت گردید که مجاهدین امارت اسلامی به نصرت الله متعال و حمایت قاطع ملت میتوانند، امنترین ساحات و لانه های دشمن را با انفجارات قوی هدف قرار دهند، دشمنان بجای تبدیل پلان، باید عبرت بگیرند، حقایق را درک کرده و در مقابل ملت غیور و مجاهد افغانستان ازعداوت دست بردارند و دیگر در تلاش بخت آزمایی خود نباشند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی
۱۴۳۷/۷/۱۲هـ ق
۱۳۹۵/۱/۳۱هـ ش ـ۲۰۱۶/۴/۱۹م