خبرهای تاریخ 2021/5/16

بادغیس : 2 تن عسکر در سنگ آتش به مجاهدین پیوستند از ولایت بادغیس خبر رسیده است که در مربوطات ولسوالی سنگ آتش، دو ن عسکر ( عبداللطیف ولد ملاحسن و زین الدین ولد حمعه بای ) در نتیجۀ تلاش های کمیسیون جلب و جذب از حقایق آگاهی حاصل نموده و به مجاهدین امارت اسلامی […]

بادغیس : 2 تن عسکر در سنگ آتش به مجاهدین پیوستند

از ولایت بادغیس خبر رسیده است که در مربوطات ولسوالی سنگ آتش، دو ن عسکر ( عبداللطیف ولد ملاحسن و زین الدین ولد حمعه بای ) در نتیجۀ تلاش های کمیسیون جلب و جذب از حقایق آگاهی حاصل نموده و به مجاهدین امارت اسلامی پیوسته اند .

2021/5/16

 

 

 

بادغیس : 3 تن پولیس محلی با سلاح و مهمات در آبکمری به مجاهدین پیوستند

از ولایت بادغیس خبر رسیده است که روز گذشته در مربوطات ولسوالی آبکمری، 3 تن پولیس محلی، پس از درک حقایق به مجاهدین پیوسته اند.

افراد مذکور با خود یک میل پیکا و 2 میل کلاشنکوف به مجاهدین سپرده اند.

2021/5/16

 

 

 

هلمند : یک تن عسکر در سنگین با 2 میل پیکا به مجاهدین پیوست

از ولایت هلمند خبر رسیده است که دیشب حوالی ساعت 11 بجه، در ولسوالی سنگین، یک تن عسکر ( عبدالخیر ولد احمد باشندۀ ولسوالی مرغاب ) در نتیجۀ تلاش های کمیسیون جلب و جذب از حقایق آگاهی حاصل نموده و با دو میل پیکا به مجاهدین پیوسته است .

نامبرده در لیواء در تت محاصرۀ دشمن در سنگین وظیفه اجرا می کرد.

2021/5/16

 

 

 

غور : نیروهای دشمن گلۀ گوسفند مردم را در تیوره دزدیدند

از ولایت غور اطلاع رسیده است که دیشب در منطقۀ پای حصار ولسوالی تیوره، نیروهای دشمن یک گله گوسفند مردم را دزدیده و با خود برده اند.

16 /5 /2021

 

 

 

هلمند : اجیران از 6 پوستۀ شان در لشکرگاه پا بفرار نهادند

از ولایت هلمند خبر رسیده است که بعد از ظهر روز گذشته در مناطق تیکه دار و باغ ها در مربوطات حوزۀ نهم شهر لشکرگاه، اجیران از 6 پوستۀ شان از ترس حملات مجاهدین پا بفرار گذاشته اند.

با فرار دشمن، منطقۀ وسیعی از وجود دشمن تصفیه گردیده و به کنترل کامل مجاهدین در آمده است .

  2021/5/16

 

 

هلمند : 2 تن از اجیران در لشکرگاه کشته و زخمی شدند

از ولایت هلمند خبر رسیدها ست که امروز صبح در شهر لشکرگاه میان دکان های بولان و خانه فیض الله، دو تن از اجیران که بر موترسایکل سوار بودند در طی حملۀ مسلحانۀ مجاهدین مورد اصبات قرار گرفتند که تا کنون هردو در ساحه افتاده اند.

2021/5/16

 

 

 

زابل : 2 تانک قوای دشمن تخریب گردید و 3 تن از اجیران کشته شدند

از ولایت زابل خبر رسیده است که قوای دشمن از شهر قلات بسوی ولسوالی شاه جوی در حرکت بود که مورد حملۀ مسلحانۀ و انفجار ماین های مجاهدین قرار گرفت.

در این عملیات تا کنون 2 عراده تانک دشمن مورد اصابت توپ 82 میلی متری قرار گرفته و تخریب گردیده است و 3 تن عسکر نیز در اثر انفجار ماین جابجا کشته شده اند .

۲۰۲۱/۵/۱۶

 

 

 

هلمند : یک موتر در نهرسراج تخریب گردید و 6 تن از اجیران کشته و زخمی شدند

از ولایت هلمند خبر رسیده است که در منطقۀ وزیرو مانده از مربوطات نهرسراج ولسوالی گریشک،  عساکر اجیر که بسوی شهر لشکرگاه در حرکت بودند، مورد حملۀ مسلحانۀ مجاهدین قرار گرفتند .

در این درگیری یک موتر کاماز دشمن تخریب گردید و 6 تن از اجیران نیز کشته و زخمی شدند .

در این درگیری دو تن از مجاهدین نیز زخمی شده اند و نیروهای دشمن از ساحه به عقب فرار کرده اند.

2021/5/16

 

 

بادغیس : یک تن عسکر در مقر کشته شد

از ولایت بادغیس خبر رسیده است که امروز صبح حوالی ساعت 9 بجه، نزدیک مرکز ولسوالی مقر، یک تن عسکر پوستۀ دشمن هدف سلاح دراگانوف قرار گرفته و بشدت زخمی گردیده است که پس از آن در شفاخانه جان داده است.

2021/5/16

 

 

 

 

هرات : یک پوستۀ دشمن در رباط سنگی مورد حمله قرار گرفت

از ولایت هرات خبر رسیده است که شب گذشته ساعت یک بجه، پوستۀ تاربغل در مربوطات ولسوالی رباط سنگی مورد حملۀ مسلحانۀ مجاهدین قرار گرفته است .

در این عملیات به دشمن تلفات وارد گردیده است اما از جزئیات آن اطلاع دقیقی در دست نیست.

۱۶/۵/۲۰۲۱

 

 

 

هلمند : نیروهای دشمن 2 طفل را در لشکرگاه شهید و 2 زن و یک مرد را زخمی کردند

از ولایت هلمند خبر رسیده است که امروز صبح حوالی ساعت 10:30 بجه، در منطقۀ لیواء از مربوطات حوزۀ سوم شهر لشکرگاه، نیروهای کماندوی دشمن توسط هلی کاپتر، خانه های مردم ملکی را هدف بمباردمان قرار داده اند.

در این بمباردمان خانه میرحمزه کاکا تخرب گردیده است و یک پسرخوردسال و یک دخترخوردسالش جابجا بشهادت رسیده و یک جوان و 2 زن در خانه بشدت زخمی شده اند.انالله واناالیه راجعون .

2021/5/16

 

 

هرات : اجیران از یک پوستۀ شان در زنده جان فرار کردند

از ولایت هرات خبر رسیده است که شب گذشته اجیران از پوستۀ پل در مربوطات ولسوالی زنده جان از ترس حملات مجاهدین پا بفرار گذاشته اند.

مجاهدین پس از فرار دشمن، تعمیر پوسته را که در زمین شخصی تعمیر شده بود، تخریب نموده و از بین برده اند.

۱۶/۵/۲۰۲۱

 

 

قندهار : یک تن عسکر دشمن در دامان کشته شد

از ولایت قندهار خبر رسیده است که امروز ظهر حوالی ساعت یک بجه، در منطقۀ علی آباد ولسوالی دامان، یک تن عسکر ( عطاجان ولد داروخان ) در طی حملۀ تاکتیکی مجاهدین جابجا کشته شده است .

نامبرده در شبکه جاسوسی دشمن نیز فعالیت داشت.

2021/5/16

 

قندهار : یک عسکر در حملۀ بمب دستی مجاهدین در شهر قندهار زخمی گردید

از ولایت قندهار خبر رسیده است که امروز شام حوالی ساعت 8:15 بجه، در حوزۀ 14 شهر قندهار نزدیک قبرستان عرب ها، یک پوستۀ دشمن هدف بمب دستی مجاهدین قرار گرفت.

در این حمله یک تن عسکر اجیر بشدت زخمی شده است .

۲۰۲۱/۵/۱۶