خبرهای تاریخ 2021/5/15

فراه : نیروهای وحشی دشمن در ایام عید، خانه ها و باغ های مردم را بلدوزر کرده اند از ولایت فراه خبر رسیده است که نیروهای وحشی دشمن در منطقۀ دهیک شهر فراه قریه نوقلعه را که مشتمل بر 50 خانه است در شب اول عید از سوی اجیران تخریب گردیده است و مردم مظلوم […]

فراه : نیروهای وحشی دشمن در ایام عید، خانه ها و باغ های مردم را بلدوزر کرده اند

از ولایت فراه خبر رسیده است که نیروهای وحشی دشمن در منطقۀ دهیک شهر فراه قریه نوقلعه را که مشتمل بر 50 خانه است در شب اول عید از سوی اجیران تخریب گردیده است و مردم مظلوم از خانه های شان بزور اخراج شده و بی خانمان گردیده اند.

نیرهای دشمن همچنین باغ های مردم را در این این قریه تخریب کرده و از بین برده اند.

نیروهای دشمن درخت های مردم را از بیخ کرده و یک خانه دو طبقه را برای خود قرارگاه ساخته اند و مردم را در روزهای عید بی خانمان ساخته و بشدت مورد اذیت قرار داده و میلون ها افغانی به آنان ضرر وارد کرده اند .

2021/5/15

 

 

 

هلمند : یک تن عسکردر سنگین با سلاح و مهمات به مجاهدین پیوست

از ولایت هلمند خبر رسیده است که در روز اول عیدسعیدفطر، یک تن عسکر ( مراد ولد چاریبای باشندۀ ولسوالی امام صاحب ولایت قندوز ) پس از درک حقایق به مجاهدین امارت اسلامی پیوسته است .

نامبرده با خود یک میل پیکا، یک قبضه راکت، 2 میل کارمولی و 2 پایه اگاهز به مجاهدین سپرده است.

نامبرده در پوستۀ در تحت محاصرۀ توری شاه وظیفه اجرا می کرد.

2021/5/1

 

 

 

هلمند : دو تن عسکر در سنگین زنده دستگیر شدند

از ولایت هلمند خبر رسیده است که در روز اول عید فطر، 2 تن عسکر در ولسوالی سنگین، که با استفاده از آتش بس عید در تلاش فرار از لیواء در تحت محاصره بودند، از سوی مجاهدین زنده دستگیر شدند که نام های شان شرح ذیل است :

سمیع الله ولد عبدالخالق ولایت لغمان ولسوالۍ علینگار.

شریف الله ولد اوازخان ولایت ننگرهار ولسوالۍ بهار.

 

2021/5/15

 

 

 

هلمند : 2 تن عسکر در مارجه به مجاهدین پیوستند

از ولایت هلمند خبر رسیده است که در روز اول عیدفطر، در منطقۀ کیمپ ولسوالی مارجه، 2 تن عسکر ( محمدامین ولد محمدحسین باشندۀ ولسوالی جلریز ولایت میدان وردگ و خان ولی ولد محمدولی باشندۀ شهر جلال آباد ولایت ننگرهار ) پس ازدرک حقایق به مجاهدین امارت اسلامی پیوسته است .

2021/5/15

 

 

 

غور : 2 تن اربکی در فیروزکوه کشته و زخمی شدند

از ولایت غور اطلاع رسیده است که روز گذشته در شهر فیروزکوه مرکز ولایت، یک تن اربکی در اثر انفجار ماین جابجا کشته شده و یک تن دیگر بشدت زخمی گردیده است .

15 /5 /2021

 

 

 

غور : پیام تبریکی امیرالمؤمنین حفظه الله در مساجد به خوانش گرفته شد

از ولایت غور اطلاع رسیده است که بشمول شهر فیروزکوه مرکز این ولایت، در تمام ولسوالی ها، پیام تبریکی عالیقدرامیرالمؤمنین حفظه الله، در عیدگاه ها، مساجدجامع و مساجد قریه ها از سوی خطیبان نمازعید، برای نمازگزاران خوانده شد .

مردم به این پیام حضرت امیرالمؤمنین با توجه فراوان گوش داده و در آخر این مراسم برای صلح دائمی و برپایی نظام خالص اسلامی در کشور، دعا صورت گرفته است .

15 /5 /2021

 

 

 

هرات : در کمین دشمن یک مجاهدین در شیندند بشهادت رسیده است

از ولایت هرات خبر رسیده است که عصر روز گذشته در منطقۀ کوچۀ اسیا در ولسوالی شیندند، ملیشه های اربکی با استفاده از آتش بس، به ساحه آمده و برای مجاهدین کمین گرفته بودند.

در این کمین ناجوانمردانه، یک تن مجاهدین بشهادت رسیده است .انالله واناالیه راجعون

۱۵/۵/۲۰۲۱

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

هرات : یک تن عسکر در شیندند زنده دستگیر گردید

ا زولایت هرات خبر رسیده است که روز گذشته در بازارعزیزآباد ولسوالی شیندند، یک تن عسکر زنده دستگیر گردیده و قضیه اش به محکمۀ شرعی امارت اسلامی سپرده شده است .

۱۵/۵/۲۰۲۱

 

 

هرات : پیام عالیقدرامیرالمؤمنین در شهر هرات توزیع گردید

از ولایت هرات خبر رسیده است که روز گذشته در منطقۀ شیدایی شهر هرات مرکز این ولایت، پیام تبریکی عالیقدرامیرالمؤمنین بمناسبت عید سعید فطر، در سطح وسیعی میان شائقین توزیع شده است .

۱۵/۵/۲۰۲۱

 

 

ارزگان : 2 تن از اجیران در شهر ترینکوت بقتل رسیدند

از ولایت ارزگان خبر رسیده است که عصر روز گذشته در منطقۀ کمربندخانقاه در مربوطات شهر ترینکوت، 2 تن عسکر در طی حملۀ مسلحانۀ مجاهدین جابجا کشته شده اند.

خبرمی افزاید که عساکر دشمن از آتش بس سوء استفاده نموده و از کمربند خارج شده و در حال تعمیر سنگرهای جدید بودند که مجاهدین به آنان چند بارهشدار داده و از آنان خواسته بودند که از منطقه بروند.

خبرمی افزاید که نیروهای دشمن برای بار سوم هشدارهای مجاهدین را نادیده گرفته و با تانک های شان آمده بودند که مورد حملۀ مسلحانۀ دفاعی مجاهدین قرار گرفتند  2 تن از آنان در این حمله کشته شده و متباقی از ساحه پا بفرار گذاشتند.

2021/5/15

 

 

 

هلمند : یک سنگوری با 3 میل کلاشنکوف در لشکرگاه به مجاهدین پیوست

از ولایت هلمند اطلاع رسیده است که امروز صبح حوالی ساعت 10 بجه، در منطقۀ بولان از مربوطات حوزۀ سوم شهر لشکرگاه،  یک تن اربکی سنگوری پس از درک حقایق به 3 میل کلاشنکوف به مجاهدین امارت اسلامی پیوسته است.

2021/5/15

 

 

 

فاریاب : 3 تن اربکی در گرزیوان به مجاهدین پیوستند

از ولایت فاریاب خبر رسیده است که امروز صبح 3 تن اربکی از باشندگان مناطق تگاب شان، یوخن و کیکاوس ولسوالی گرزیوان ( خالد ولد محب الله، محمد ولد اسماعیل و رحمت الله ولد دل آغا ) پس از درک حقایق به مجاهدین امارت اسلامی پیوسته اند.

افراد مذکور با خود 3 میل کلاشنکوف نیز به مجاهدین سپرده و تعهد کرده اند که در تحت هیچ شرایط به رژیم منفور بازنخواهند گشت.

2021/5/15

 

 

هلمند : 3 تن از اجیران در نادعلی کشته و زخمی شدند

از ولایت هلمند خبر رسیده است که بعد از ظهر روز گذشته در مرکز ولسوالی نادعلی، منسوبین پولیس اجیر یک تن مجاهد را بطور قصدی هدف قرار داده و جابجا بشهادت رساندند.

خبرمی افزاید که حوالی ساعت 9 بجه، نیروهای دشمن از مرکز در تحت محاصره خارج گردیده و در صدد خنثی کردن ماین ها بودند که مورد حملۀ مسلحانۀ مجاهدین قرار گرفتند .

در این درگیری 3 تن از اجیران مورد اصابت قرار گرفته و متباقی به مرکز شان فرار کردند.

2021/5/15

 

 

هلمند : نیروهای اجیر یک مجاهد را در مارجه شهید کردند

از ولایت هلمند خبر رسیده است که عصر روز گذشته در منطقۀ کیمپ ولسوالی مارجه، نیروهای دشمن از آتش بس اعلان شده سرپیچی نموده و یک مجاهد یار بطور قصدی هدف قرار داده و بشهادت رسانده اند.تقبله الله.

2021/5/15

 

 

 

بادغیس : 3 تن پولیس در جوند به مجاهدین پیوستند

از ولایت بادغیس اطلاع رسیده است که در مربوطات ولسوالی جوند، 3 تن پولیس ( محمدنسیم ولد جنت گل، شاه احمد ولد احمدزی و ضیاء الدین ولدعصام الدین ) در نتیجۀ تلاش های کمیسیون جلب و جذب از حقایق آگاهی حاصل نموده و به مجاهدین امارت اسلامی پیوسته اند.

2021/5/15

 

 

ارزگان : 4 تن عسکر و پولیس در خاص ارزگان و چوره به مجاهدین پیوستند

از ولایت ارزگان اطلاع رسیده استس که در مناطق مختلف ولسوالی های خاص ارزگان و چوره، 4 تن پولیس و عسکر ( جمیع الله ولد امیرالله، امین الله راکتی ولد عبدالله، خالقداد ولد نظرمحمد و سیف الله ولد محمدنبی ) در نتیجۀ تلاش های کمیسیون جلب و جذب از حقایق آگاهی حاصل نموده و با 3 میل کلاشنکوف به مجاهدین امارت اسلامی پیوسته اند.

2021/5/15

 

 

هلمند : 4 موتر دشمن در نهرسراج تخریب گردید و تلفات سنگین به اجیران وارد گردید

از ولایت هلمند اطلاع رسیده است که ظهر روز گذشته ساعت 12 بجه، در مناطق شندک مانده، مکتب و دشت خشک آبه در مربوطات نهرسراج ولسوالی گریشک، نیروهای دشمن با استفاده از آتش بس، در صدد رساندن اکمالات به کندک در تحت محاصره بودند که مورد حملۀ مسلحانۀ مجاهدین قرار گرفتند.

در این عملیات یک عراده تانک و یک عراده موترزرهی دشمن توسط ماین انفجار کرد و سرنشینان هردو موتر نیز کشته و زخمی شدند.

در این عملیات یک عراده موتر کاماز و یک عراده موتر کرین تخریب گردید و 5 تن از اجیران نیز کشته و زخمی شدند.

در این درگیری دو تن از مجاهدین نیز زخمی شده اند.

2021/5/15

 

 

 

هلمند : 2 تن عسکر در سنگین به مجاهدین پیوستند

از ولایت هلمند خبر رسیده است که امروز صبح در مربوطات ولسوالی سنگین، دو تن عسکر ( نجیب الله ولد عبدالجمیل باشندۀ مرکز لوگر و ملت ولد عبدالظاهر باشندۀ ولسوالی سیوان ولایت کاپیسا ) در نتیجۀ تلاش های کمیسیون جلب و جذب از حقایق آگاهی حاصل نموده و به مجاهدین پیوسته اند.

افراد مذکور با خود 2 میل کارمولی نیز به مجاهدین رسانده اند .

2021/5/15