خبرهای تاریخ 2021/5/13

ارزگان : مجاهد نفوذی در چوره 4 میل سلاح به مجاهدین رسانده است از ولایت ارزگان خبر رسیده است که شام روز گذشته در منطقۀ کمربندچینه در مربوطات ولسوالی چوره، یک تن مجاهد نفوذی از پوستۀ نیروهای دشمن با یک میل کلاشنکوف، یک حلقه ماین، یک قبضه راکت، 2 میل خفیف و یک پایه مخابره […]

ارزگان : مجاهد نفوذی در چوره 4 میل سلاح به مجاهدین رسانده است

از ولایت ارزگان خبر رسیده است که شام روز گذشته در منطقۀ کمربندچینه در مربوطات ولسوالی چوره، یک تن مجاهد نفوذی از پوستۀ نیروهای دشمن با یک میل کلاشنکوف، یک حلقه ماین، یک قبضه راکت، 2 میل خفیف و یک پایه مخابره به نزد مجاهدین بازگشته است

2021/5/13

 

 

 

قندها : یک تانک دشمن در شاه ولیکوت منفجر گردید

از ولایت قندهار خبر رسیده است که پری روز در منطقۀ میان پایازری و مردوجی ولسوالی شاه ولیکوت، یک عراده تانک نیروهای دشمن هدف انفجار سنگین ماین قرار گرفته است .

در این انفجار تانک دشمن بطور کامل تخریب گردیده است و یک تن عسکر در آن جابجا کشته شده است وبشمول 2 تن قومندان خاص دشمن ( رحمت و نانی ) 7 تن از اجیران در آن زخمی گردیده اند.

/۲۰۲۱/۵/۱۳

 

 

 

بادغیس : 4 تن اسیر ادارۀ کابل بر مبنای فرمان عالیقدرامیرالمؤمنین آزاد شدند

از ولایت بادغیس خبر رسیده است که بر مبنای فرمان عالقیدرامیرالمؤمنین حفظه الله تعالی، بمناسبت ماه رمضان 4 تن اسیر جنگی  امروز و حوالی 5 روز قبل، از زندان مجاهدین در این ولایت، آزاد گردیدند.

به اسیران آزاد شده مخارج سفر داده شده و به خانه های شان فرستاده شدند.

۲۰۲۱/۵/۱۳

 

 

 

قندهار : پیام تبریکی حضرت امیرالمؤمنین در سطح وسیعی توزیع گردید

از ولایت قندخار خبر رسیده است که پیام تبریکی عالیقدرامیرالمؤمنین شیخ القرآن و الحدیث مولوی هبة الله آخندزاده – حفظه الله –  بمناسبت عیدسعیدفطر، در شهر قندهار و ولسوالی های ارغستان، ارغنداب، پنجوایی، ژری و شاه ولیکوت میان هموطنان و شائقین در سطح وسیعی توزیع گریده است.

همچنین امروز روز اول عید سعدفطر، پیام ایشان – حفظه الله تعالی – در مساجدجامع و عیدگاه ها برای نمازگزاران قرائت گردید.

2021/5/13

 

 

پیام حضرت امیرالمؤمنین در ولایت متعدد توزیع و قرائت گردید

پیام عالیقدرامیرالمؤمنین شیخ القرآن والحدیث مولوی هبة الله آخندزاده – حفظه الله تعالی – همانند دیگر ولایات کشور، در ولایت های هلمند، فراه، نیمروز، فاریاب، سرپل، غور، هرات، ارزگان، زابل، در مراکز و تقریبا در تمام ولسوالی های در سطح وسیعی میان مردم تقسیم گردید.

پیام مذکور همچنین امروز صبح روز عیدسعیدفطر، در مساجد جامع و عیدگاه ها برای نمازگزاران قرائت گردید و در پایان نماز عید برای پرپائی نظام شرعی و حاکمیت اسلام دعاهای پرسوزی انجام گرفت.

2021/5/13

 

 

قندهار : یک موتر زرهی دشمن در میوند تخریب گردید

 از ولایت قندهار خبر رسیده است که بعد از ظهر روز گذشته حوالی ساعت 4 و نیم بجه، در مناطق پمپ شائسته در مربوطات بندتیمور ولسوالی میوند، یک عراده موتر زرهی دشمن هدف توپ 82 میلی متری مجاهدین قرارگرفته و تخریب شده است وسرنشینان آن نیز کشته و زخمی شده اند.

 

/۲۰۲۱/۵/۱۳

 

 

 

 

هرات : پیام حضرت در ولسوالی های هرات توزیع گردید

از ولایت هرات خبر رسیده است که پیام عالیقدرامیرالمؤمنین شیخ القرآن والحدیث مولوی هبة الله آخندزاده- حفظه الله تعالی – بمناسبت عیدسعیدفطر در ولسوالی های ادرسکن، فارسی، شیندند، گلران، پشتون زرغون،  کشک کهنه و دیگر ولسوالی ها و همچنین در مرکز ولایت در مساجدجامع، مساجد قریه ها، بازار ها  از سوی مجاهدین میان هموطنان در سطع وسیعی تقسیم گردیده و برای نمازگزاران قرائت گردیده است .

مردم پیام جناب ایشان را با توجه فر اوان گوش داده و برای به دست آوردن متن پیام اشتیاق زیادی از خود نشان داد ه اند.

2021/5/13

 

 

 

سرپل : پیام امیرالمؤمنین در مرکز و ولسوالی ها توزیع گردید

از ولایت سرپل خبر رسیده است که پیام عالیقدرامیرالمؤمنین شیخ القرآن والحدیث مولوی هبة الله آخندزاه – حفظه الله تعالی – بمناسبت عید سعید فطر، بشمول مرکز ولایت، در ولسوالی های الجهادشیرم، البدر، الفتح، کوهستانات و دیگر ولسوالی ها، در مساجد جامع، مساجد قریه ها و عیدگاه ها در سطح گسترده توزیع گردید و متن پیام برای نمازگزاران قرائت گردید.

پس از نمازعید، برای پرپائی حاکمیت شرعی و صلح دائمی در کشور دعاهای پرسوزی شد  و مردم برای به دست آوردن پیام، شوق و اشتیاق زیادی نشان می دادند.

2021/5/13

 

 

 

فراه : پیام امیرالمؤمنین در مرکز و ولسوالی ها توزیع گردید

از ولایت فراه خبر رسیده است که پیام عالیقدرامیرالمؤمنین حفظه الله تعالی بمناسبت عید سعید فطر در مرکز ولایت و ولسوالی ها در مساجدجامع، مسجد قریه ها و عیدگاه ها برای نمازگزاران قرائت گردید و متن چاپ شدۀ پیام میان مردم بصورت گسترده توزیع گردید.

مردم برای به دست آوردن پیام شوق و اشتیاق زیادی داشتند و در مراسم نمازعید برای برپائی نظام اسلامی و صلح دائمی در کشور، دعاهای پرسوزی انجام گرفته است .

2021/5/13

 

 

 

فاریاب : در مرکز و ولسوالی ها پیام عالیقدر امیرالمؤمنین قرائت و توزیع شد

از ولایت فاریاب خبر رسیده است که پیام تبریکی عالیقدرامیرالمؤمنین حفظه الله تعالی بمناسبت عید سعید فطر، در مرکز و ولسوالی ها بطور گسترده توزیع شده است.

خبرمی افزاید که پیام عالقیدامیرالمؤمنین در بازارها، عیدگاه ها، مساجد جامع و مساجدقریه ها بطور گسترده توزیع گردیده و از سوی خطیبان برای نمازگزاران به خوانش گرفته شده است.

2021/5/13