خبرهای تاریخ ۱۸/۵/۲۰۲۱

فاریاب : نیروهای وحشی دشمن 10 خانه را تخریب و 3 طفل را شهید و زخمی کردند از ولایت فاریاب خبر رسیده است که بعد از  ظهر روز گذشته ساعت 3:30 بجه، طیاره های دشمن در مرکز ولسوالی خواجه موسی، خانه های مردم را هدف بمباردمان شدید قرار داده است. در این بمباردمان وحشیانه 10 […]

فاریاب : نیروهای وحشی دشمن 10 خانه را تخریب و 3 طفل را شهید و زخمی کردند

از ولایت فاریاب خبر رسیده است که بعد از  ظهر روز گذشته ساعت 3:30 بجه، طیاره های دشمن در مرکز ولسوالی خواجه موسی، خانه های مردم را هدف بمباردمان شدید قرار داده است.

در این بمباردمان وحشیانه 10 خانه تخریب گردیده و به یک مسجدجامع و دکان های مردم در ساحه نیز زیان وارد گردیده است .

 در این بمباردمان وحشیانه همچنین دو طفل 10 و 12 ساله ( پسران آغارحیم ) جابجا بشهادت رسیده و یک دختر 8 ساله نیز بشدت زخمی شده است.

در این وحشت آفرینی دشمن همچنین 35 راس مواشی مردم تلف گردیده و زیان های سنگین مالی به مردم وارد شده است .

 

 ۲۰۲۱/۵/۱۸

 

 

فاریاب : یک تن پولیس در جمعه بازار زخمی گردید

از ولایت فاریاب خبر رسیده است که روز گذشته حوالی ساعت 12 و نیم ظهر، در مرکز ولسوالی جمعه بازار، یک تن پولیس ( کمال ) مورد اصابت دراگانوف مجاهدین قرار  گرفته و بشدت زخمی شده است .

 ۲۰۲۱/۵/۱۸

 

 

 

نیمروز : یک موتر زرهی دشمن در دلارام تخریب گردید

از ولایت نیمروز خبر رسیده است که دیشب حوالی ساعت 9 بجه، در منطقۀ اسحاقزوی ولسوالی دلارام بر شاهراه قندهار هرات، یک عراده موتر زرهی دشمن اجیر هدف انفجار قوی ماین قرار گرفته است .

در این انفجار موتر دشمن بطور کامل تخریب گردیده است و تمام سرنشینان اجیر آن جابجا کشته شده اند.

2021/5/18

 

 

 

بادغیس : یک تن عسکر در مقربقتل رسید

از لایت بادغیس اطلاع رسیده است که عصر روز گذشته ساعت 6 بجه، در مربوطات مرکز ولسوالی مقر، یک تن مورداصابت دراگانوف مجاهدین قرار گرفته و جابجا کشته شده است .

2021/5/18

 

 

 

هرات : یک تن قومندان در رباط سنگی کشته شد و یک عسکر زخمی گردید

از ولایت هرات خبر رسیده است که شب گذشته در منطقۀ تورغوندی از مربوطات ولسوالی رباط سنگی، یک پوستۀ تلاشی دشمن مورد حملۀ مسلحانۀ مجاهدین قرار گرفته است .

در این عملیات آمرحوزۀ تورغوندی ( قومندان پیروز ) جابجا کشته شده و یک تن دیگر از اجیران زخمی گردیده است.

2021/5/18

 

 

بادغیس : 3 تن از اجیران در آبکمری کشته و زخمی شدند

از ولایت بادغیس خبر رسیده است که صبح روز گذشته در مربوطات مرکز ولسوالی آبکمری، دو تن عسکر در طی کمین مجاهدین جابجا کشته شده اند و یک تن دیگر زخمی گردیده است.

در این درگیری به مجاهدین بحمدالله زیانی نرسیده است.

2021/5/18

 

 

هلمند : 3 موتر زرهی در ناوه تخریب گردید و 12 تن از اجیران کشته و زخمی شدند

از ولایت هلمند خبر رسیده است که روز گذشته و دیشب در منطقۀ نمرو از مربوطات ولسوالی ناوه، نیروهای دشمن از لیواء سرحدی بغرض عملیات خارج شده بودند که با حملات مسلحانۀ مجاهدین مواجه شدند.

در این درگیری ها 3 عراده موتر زرهی مورد اصابت راکت ها قرار گرفت و تخریب گردید  و سرنشینان آنها کشته و زخمی شدند.

در این درگیری ها 12 تن از نیروهای پیادۀ دشمن نیز مورد اصابت قرار گرفته وکشته و زخمی شده اند.

اکنون نیز در ساحه درگیری جریان دارد و دشمن هیچ نوع پیشروی نداشته است .

در این درگیری ها و بمباردمان هوایی دشمن 4 تن از مجاهدین نیز زخمی شده و 3 تن دیگر بشهادت رسیده اند. تقبلهم الله تعالی.

2021/5/18

 

 

 

ارزگان : نیروهای وحشی دشمن دو فرد ملکی را در ترینکوت و دهراود شهید کردند

از ولایت ارزگان خبر رسیده است که در شهر ترینکوت نزدیک دروازۀ ارزگان، نیروهای وحشی دشمن در شب عید یک فرد ملکی ( عبدالحمید ولد حاجی عبدالقیوم ) را در مقابل چشمان اطفالش با قساوت و وحشت بشهادت رسانده اند. انالله و انا الیه راجعون

در همین حال صبح پری روز در منطقۀ پل چتو در ولسوالی دهراود نیروهای وحشی دشمن 3 تن رهگذر را که از ولسوالی چهارچینو بسوی دهراود در حرکت بودند، هدف فیرهای وحشیانه قرار دادند که در اثر آن یک تن از آنان جابجا بشهادت رسید.

  2021/5/18

 

 

ارزگان : 2 تن عسکر در دهراود به مجاهدین پیوستند

از ولایت ارزگان خبر رسیده است که در منطقۀ دهزک ولسوالی دهراود، دو تن عسکر ( میراجان ولد عبدالرحمن و عبدالغفور ولد غلام قادر ) در نتیجۀ تلاش های کمیسیون جلب و جذب از حقایق آگاهی حاصل نموده و به مجاهدین پیوسته اند.

2021/5/18

 

 

بادغیس : 2 تن پولیس با سلاح و مهمات در قلعه نو به مجاهدین پیوستند

از ولایت بادغیس خبر رسیده است که امروز ظهر ساعت 11 بجه، در شهر قلعه نو مرکز این ولایت، دو تن پولیس ( محمدیوسف و سیدمحمد ) در نتیجۀ تلاش های کمیسیون جلب و جذب از حقایق آگاهی حاصل نموده و به مجاهدین  امارت اسلامی پیوسته اند.

افراد مذکور با خود یک میل پیکا، 3 میل کلاشنکوف، 2 قبضه تفنگچه، 2 پایه بمب افگن، دو پایه مخابره دستی و مقداری مهمات به مجاهدین رسانده اند.

مجاهدین از افراد مذکور به گرمی استقبال نموده اند.

2021/5/18

 

 

 

هلمند : یک موتر زرهی دشمن در گریشک تخریب گردید

از ولایت هلمند خبر رسیده است که عصر روز گذشته حوالی ساعت 5 بجه، در منطقۀ پارچاو از مربوطات ولسوالی گریشک، یک عراده موتر زرهی دشمن در طی کمین مجاهدین مورد اصابت راکت قرار گرفته و تخریب گردیده است و سرنشینان آن نیز کشته و زخمی شده اند.

2021/5/18

 

 

غور : 6 تن از اجیران بشمول آمر امنیت در فیروزکوه کشته و زخمی شدند

از ولایت غور اطلاع رسیده است امروز ظهر در منطقۀ بندکندیوال در مربوطات شهر فیروزکوه مرکز این ولایت، یک عراده تانک دشمن هدف انفجار ماین قرار گرفته است.

در این انفجار تانک دشمن تخریب گردیده است و آمر حوزۀ چهارم ( قومندان حمیدالله حسن زاده آهنگرانی ) و یک تن عسکر جابجا کشته شده و 4 تن دیگر زخمی گردیده اند.

18 /5 /2021

 

 

 

هلمند : یک تن پولیس در نهرسراج مورد اصابت سلاح لیزری قرار گرفت

از ولایت هلمند خبر رسیده است که شب گذشته ساعت 7:30 بجه، در منطقۀ پوهنتون از مربوطات نهرسراج ولسوالی گریشک، یک تن پهره دار پوستۀ دشمن هدف سلاح لیزری قرار گرفته و زخمی شده است .

2021/5/18

 

 

قندهار : یک رینجر در دند تخریب گردید و 10 تن از اجیران کشته شدند

از ولایت قندهار خبر رسیده است که امروز بعد از ظهر ساعت یک و نیم بجه، در منطقۀ گرگان ولسوالی دند، یک رینجر دشمن اجیر در طی کمین مجاهدین بطور کامل تخریب شده است .

در این عملیات 10 تن از اجیران نیز جابجا کشته شده اند و یک تن دیگر زخمی گردیده است .

در این درگیری یک تن از مجاهدین نیز زخمی شده است .

2021/5/18

 

 

 

هلمند : یک تن عسکر در واشیر هدف سلاح لیزری قرار گرفت

از ولایت هلمند خبر رسیده است که دیشب حوالی ساعت 2 بجه، در منطقۀ شرینک ولسوالی واشیر، یک تن پهره دار پوستۀ دشمن مورد اصابت سلاح لیزری قرار گرفته و زخمی شده است .

2021/5/18

 

 

 

هرات : یک تن عسکر در اوبه کشته شد

از ولایت هرات خبر رسیده است که امروز ظهر در بازار ولسوالی واشیر، یک تن عسکر مورد اصابت سلاح دراگانوف مجاهدین قرار گرفته و جابجا کشته شده است .

قابل ذکرست که مرکز ولسوالی مذکور در تحت محاصرۀ شدید مجاهدین قرار دارد.

۱۸/۵/۲۰۲۱

 

 

فراه : بمباردمان دشمن در فراه رود، تلفات سنگین به مردم وارد کرده است

از ولایت فراه خبر رسیده است که امروز صبح حوالی ساعت 10 بجه، در شمال مرکز ولسوالی فراه رود، نیروهای دشمن با حمایه هوایی گسترده، بغرض تخریب خانه های مردم دست به عملیات زده اند.

خبرمی افزاید که نیروهای دشمن 3 خانه را توسط مواد انفجاری منفجر کرده در بازار نیز دست به فیرهای وحشیانه زه اند که در اثر آن 8 فرد ملکی بشمول دکان داران بازار زخمی شدند.

شاهدان عینی می گویند که طیاره های دشمن در منطقۀ لوی کوچی بمباردمان شدیدی انجام داده که در اثر آن خانه و مهمان خانه حاجی امیرکاکا تخریب گردیده و یک فرد ملکی ( محب الله ولد حاجی بهاؤالدین ) جابجا بشهادت رسیده است و 3 فرد ملکی  دیگر ( حاجی امیر وبرادرش و یک تن تراکتوربان ) زخمی شده اند .

در این بمباردمان یک خرمن گندم نیز حریق گردیده و زیان سنگین مالی به مردم وارد شده است .

دشمن در حالی دست به این جنایات می زند که هیچ نوع تحرک و یا درگیری نظامی در ساحه وجود نداشته است و نه هم مجاهدین در ساحه وجود  داشته اند.

2021/5/18