بادغیس : ۸۰ اربکی بهمراه ۶ قومندان و سلاح و مهمات شان بمجاهدین پیوستند

گذارش های رسیده از ولایت بادغیس حاکی است که صبح روز گذشته در مربوطات ولسوالی قادس ، صبح روز گذشته پس از آن یک قوای عملیاتی کلان دشمن خارج گردید که سخن تسلیمی اربکی های منطقه با مجاهدین در جریان بود . مجاهدینو  ددښمن په  قوه  پراخ  وسلوال بریدونه  ترسره کړل چې  له امله  یې  […]

گذارش های رسیده از ولایت بادغیس حاکی است که صبح روز گذشته در مربوطات ولسوالی قادس ، صبح روز گذشته پس از آن یک قوای عملیاتی کلان دشمن خارج گردید که سخن تسلیمی اربکی های منطقه با مجاهدین در جریان بود .

مجاهدینو  ددښمن په  قوه  پراخ  وسلوال بریدونه  ترسره کړل چې  له امله  یې  قوه   ددرنوتلفاتوپه لیدلوسره  غرمه  ۱۲ بجې  په  تېښته ولاړه    اوپه سیمه کې  ۶ تنه  قومندانان  له  خپلو  ۸۰  تنه  ملګرو سره  دحقایقوپه  درک کولو دمجاهدینوپه هلوځلو داسلامی امارت مجاهدینوسره یوځای شول

مجاهدین قوای دشمن را مورد حملۀ شدید قرار دادند که در اثر آن قوای دشمن متحمل تلفات سنگین گردید و حوالی ساعت ۱۲ بجه از منطقه پا بفرار گذاشت .

به تعقیب آن ۶ قومندان اربکی ( قومندان نعیم ، قومندان احمد ، قومندان عبدالرؤف ، معاون رحمت الله ، قومندان داد محمد ، و قومندان گل احمد )  بهمراه  ۸۰ تن از افراد خود ، پس از درک حقایق بمجاهدین امارت اسلامی تسلیم شدند .

مجاهدین نیز از افراد مذکور بگرمی استقبال نموده و  این کار شان را به نفع دین و کشور دانستند .

با تسلیم شدن اربکی های مذکور، ۳ منطقۀ مهم و وسیع این ولسوالی ( اول بوزبای ، دوهم بوزبای و بابو دوستی ) بطور کامل به کنترل مجاهدین امارت اسلامی در آمده است .

افراد مذکور با خود ۳ میل پیکا ، ۸۰ میل کلاشنکوف، ۲۵ عراده موتر سایکل و مقدار زیادی مهمات بمجاهدین امارت اسلامی تسلیم نموده اند .

شاهدان عینی می گویند که قوای دشمن حوالی عصر به منطقۀ باب دوستی آمده و از ترس اینکه اربکی های این منطقه نیز به مجاهدین تسلیم نشوند، سلاح و مهمات شان را از آنان گرفته است و اکنون دشمن در حالت اضطراب و سراسیمگی شدیدی قرار دارد .

این در حالی است که در طول ۲ هفتۀ گذشته در منطقۀ سنگ آتش و آب کمری این ولسوالی نیز بیش از ۴۰ اربکی و پولیس بهمراه سلاح و مهمات شان به مجاهدین تسلیم شده اند .

۲۰۱۶/۴/۲۳