ادعای دشمن مبنی بر تلفات مجاهدین در شیندند بی اساس است

پری روز در طی حملۀ رعد آسای مجاهدین امارت اسلامی  در جریان عملیات ” عمری  ” در منطقۀ مرمز ولسوالی شیندند، ۷ پوستۀ دشمن اجیر بطور کامل فتح گردید و تلفات سنگینی به دشمن وارد گردید . به تعقیب این عملیات، دشمن نیروهای واکنش سریع خود را به این غرض به منطقه فرستاد که وضعیت […]

پری روز در طی حملۀ رعد آسای مجاهدین امارت اسلامی  در جریان عملیات ” عمری  ” در منطقۀ مرمز ولسوالی شیندند، ۷ پوستۀ دشمن اجیر بطور کامل فتح گردید و تلفات سنگینی به دشمن وارد گردید .

به تعقیب این عملیات، دشمن نیروهای واکنش سریع خود را به این غرض به منطقه فرستاد که وضعیت را کنترل کرده و پوسته های فتح شده را دوباره تصرف کنند ، اما در عین حال قطعۀ نظامی امارت اسلامی نیز به منطقه رسید و جنگ شدت بیشتری یافت و به فضل و کمک الله متعال ، دشمن با شکست شرم آوری مواجه گردید .

در این درگیری ۳ تانک دشمن بطور کامل منهدم گردید و ۲۱ عکر مزدو کشته وزخمی شدند و ۵ عراده موتر نظامی شان ، ۱۰ عراده موتر سایکل ، ۲۳ میل سلاح سبک و سنگین و مقدار زیادی مهمات و تجهیزات به غنیمت مجاهدین در آمد و دشمن با ذلت از منطقه پا بفرار گذاشت .

امروز مقامات ادارۀ اجیر در ولایت هرات ، به دروغ ادعا کرده اند که گویا در این درگیری ها ۳۵ تن از مجاهدین را بشهادت رسانده و موتران شان را نیز تصرف کرده اند که ما این ادعای دشمن را بشدت رد نموده و تاکید می کنیم که مجاهدین در منطقه این چنین تلفاتی مطلقا نداشته اند و دشمن این ادعا را برای بالا بردن روحیۀ نیروهای مورال باختۀ خود می کند و بس .

رسانه ها باید در هنگام راپور دهی ، نظر امارت اسلامی را نیز در مورد قضایا گرفته و نشر کنند و برای دشمن بطور یک طرفه تبلیغات و پروپاگند نکنند

قاری محمد یوسف احمدی سخنگوی امارت اسلامی

۱۴۳۷/۸/۷ هق  ۲۰۱۶/۵/۱۴م