معاون اقتصادی ریاست الوزراء ۸ چاه جدید استخراج نفت حوزهٔ نفتی آمو دریا را افتتاح نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء امروز سه شنبه هفتم قوس سال جاری، ۸ چاه جدید استخراج نفت حوزۀ نفتی آمو دریا را طی مراسمی افتتاح نمود. در این مراسم علاوه بر ملا صاحب، شیخ شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم و مسؤلین ولایتی سرپل نیز حضور داشتند. معاون اقتصادی […]

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء امروز سه شنبه هفتم قوس سال جاری، ۸ چاه جدید استخراج نفت حوزۀ نفتی آمو دریا را طی مراسمی افتتاح نمود. در این مراسم علاوه بر ملا صاحب، شیخ شهاب الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم و مسؤلین ولایتی سرپل نیز حضور داشتند.

معاون اقتصادی ریاست الوزراء طی سخنانی در این مراسم گفت، امارت اسلامی به توسعه متوازن همه ولایت ها توجه داشته و امروز شاهد افتتاح بخشی از یک پروژه مهم در ولایت سرپل هستیم، که نفع بیشتر آن به باشنده گان این ولایت خواهد رسید.

به گفته محترم ملا صاحب، با آغاز این پروژه مهم، یک شفاخانه بزرگ مجهز، سرک معیاری و یک بند آب طبق تقاضای مردم اعمار خواهد شد که برای هزاران تن فرصت کاری فراهم و نقش مهمی در رشد اقتصادی و افزایش عواید کشور خواهد داشت.

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند از شرکت قراردادی خواست تا طبق قرارداد کار پروژه مذکور را به وجه احسن انجام داده و با در نظرداشت نیازمندی های مردم ولایت سرپل در این ولایت پروژه های عام المنفعه را آغاز و در وقت معین تکمیل نماید.

قابل یاد آوریست که با فعال شدن ۸ چاه جدید در حوزۀ نفتی آمو دریا، در استخراج روزانه نفت ۸۰۰ متر مکعب افزایش به عمل میآید و قرار است در آینده نزدیک ۱۰ چاه نفت دیگر نیز فعال شود. در حال حاضر ۳۵۰ انجینر و۵۵۰ کارگر به صورت مستقیم در حوزۀ نفتی آمو دریا مشغول کار هستند که با فعال شدن این ۸ چاه جدید در شمار کارمندان آن افزایش به وجود خواهد آمد.