کمیسیون مشترک بخاطر رسانیدن کمک ها به زلزله‌زدگان هرات ایجاد گردید

جلسه اضطراری بخاطر رسانیدن کمک ها به آسیب دیدگان زلزله شدید اخیر ولایت هرات تحت ریاست محترم الحاج ملا محمدحسن اخند رئیس الوزراء امارت اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز در ارگ برگزار شد و کمیسیون مشترک به همین منظور تعیین گردید. در جلسه متذکره، به هدف رسانیدن و تنظیم کمک ها به زلزله‌زدگان ولایت […]

جلسه اضطراری بخاطر رسانیدن کمک ها به آسیب دیدگان زلزله شدید اخیر ولایت هرات تحت ریاست محترم الحاج ملا محمدحسن اخند رئیس الوزراء امارت اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز در ارگ برگزار شد و کمیسیون مشترک به همین منظور تعیین گردید.

در جلسه متذکره، به هدف رسانیدن و تنظیم کمک ها به زلزله‌زدگان ولایت هرات به کمیسیونی تحت ریاست مولوی شرف الدین مسلم معین وزارت احیاء و انکشاف دهات و اعضای آن نمایندگان وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، وزارت های دفاع ملی، امور داخله و صحت عامه و نمایندگان جمعیت هلال احمر افغانی هر یک (مولوی صاحب عبدالرحمن معاون وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، مولوی صاحب مطیع قوماندان قول اردوی هرات، حاجی صاحب محمد یاسر قوماندان امنیه هرات، مولوی صاحب محمد اسحاق معین وزارت صحت عامه، مولوی صاحب یارمحمد رئیس هلال احمر افغانی در زون هرات و مولوی صاحب احمدالله متقی رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات) وظیفه سپرده شد که هرچه زودتر به ولایت هرات سفر نمایند و کمک های طبی و سایر کمک های عاجل را رسانیده و تنظیم کنند.

بخاطر کمک به هموطنان آسیب دیده این آفت طبیعی، الحاج ملا محمد حسن اخند رئیس الوزراء امارت اسلامی افغانستان مبلغ( ۱۰۰۰۰۰۰۰۰) صد میلیون افغانی کمک نقدی را نیز به آنان ارسال کرد.

این مبلغ توسط کمیسیون مذکور به منظور کمک به هموطنان آسیب دیده در موارد ضروری و مناسب به مصرف خواهد رسید.

همچنان از سوی مقام عالی رئیس الوزراء امارت اسلامی افغانستان به مسئولین ادارات مربوطه هدایت داده شد که به هدف رسیدگی به زلزله زدگان با کمیسیون مذکور همکاری همه جانبه نمایند. به افراد آسیب دیده و مجروحین، خدمات گسترده صحی ارائه گردد تا تمامی کمک های ادارات کمک کننده به گونه بهتر تنظیم شود و از طریق کمیسیون مذکور به گونه درست تنظیم و به آسیب دیدگان برسد.

به همین ترتیب محترم رئیس الوزراء امارت اسلامی افغانستان به کمیسیون یاد شده هدایت داد تا کار شان را به طور عاجل آغاز نموده و گزارش کارکردهای خویش را با مقام عالی ریاست الوزراء شریک سازند.