مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند. سایت خبری اسپوتنیک زیر عنوان «هفت میلیارد دالر؛ ارزش قرارداد‌های استخراج معادن افغانستان از زمان  به روی کار آمدن امارت اسلامی» نوشته است: وزارت معادن و پترولیم امارت اسلامی می‌گوید: ارزش قرارداد‌های امضا شده […]

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

سایت خبری اسپوتنیک زیر عنوان «هفت میلیارد دالر؛ ارزش قرارداد‌های استخراج معادن افغانستان از زمان  به روی کار آمدن امارت اسلامی» نوشته است: وزارت معادن و پترولیم امارت اسلامی می‌گوید: ارزش قرارداد‌های امضا شده در بخش استخراج معادن در دوسال گذشته نزدیک به هفت میلیارد دالر می‌رسد.

همایون افغان، سخنگوی وزارت معادن و پترولیم گفت «شرکت‌های ایرانی چینایی، ترکی و بریتانیوی سرمایه‌گذار استند و حجم سرمایه‌گذاری در این هفت قرارداد تقریباً در حدود ۶ میلیارد و ۵۵۷ میلیون دالر می‌رسد.

سایت خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان «گذرگاه تورخم بازگشایی شد» نگاشته است: گذرگاه تورخم بامداد روز جمعه پس از ده روز مسدود بودن بازگشایی شد.

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که این گذرگاه در پی دیدار امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه امارت اسلامی و عبیدالرحمن نظامانی، سفیر پاکستان در کابل بازگشایی شده است.

سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان «سرقنسل امارت اسلامی: بازداشت شهروندان افغانستان در پاکستان تشدید شده است» نگاشته است:عبدالجبار تخاری، سرقوسل امارت اسلامی در کراچی پاکستان گفته است که پولیس پاکستان روند بازداشت شهروندان افغانستان در ایالت سند را شدت بخشیده است:وی افزوده که بیش از ۴۵۰ مهاجر افغان در این ایالت در چند روز پسین بازداشت شده‌اند.