مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند. سایت‌ خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان «هیئتی از امارت اسلامی جهت شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی عازم ایران شد» نوشته است:سفارت ایران در کابل روز شنبه ۸ میزان در صفحه اجتماعی اکس‌اش […]

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

سایت‌ خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان «هیئتی از امارت اسلامی جهت شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی عازم ایران شد» نوشته است:سفارت ایران در کابل روز شنبه ۸ میزان در صفحه اجتماعی اکس‌اش نوشته است که همزمان با میلاد پیامبر گرامی اسلامی، حضرت محمد (ص) هیئت چهار نفره حکومت سرپرست افغانستان جهت شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی و گفت و گو پیرامون وحدت مسلمان جهان اعم از اهل تشیع و تسنن به ایران سفر کردند.

قراراست که کنفرانس وحدت اسلامی با اشتراک بیش از صد نماینده از کشور‌های مختلف اسلامی در تهران برگزار شود و در آن پیرامون وحدت مسلمانان جهان بحث و گفت و گو صورت گیرد.

سایت خبری طلوع نیوز زیر عنوان «دیدار‌های سرپرست وزارت امور خارجه در حاشیه نشست فارمت مسکو» نوشته کرده است:امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه در حاشیه نشست فارمت مسکو با رییس جمهور تاتارستان و نمایند‌گان کشورهای قرغزستان، عربستان، قطر، چین و پاکستان دیدار و گفت و گو کرده است.

به گفته وزارت امور خارجه کشور، در این دیدار بیشتر روی فراهم شدن کمک‌های بشری به افغانستان و پیشتیبانی همه جانبه از مردم افغانستان تاکید شده است.

سایت خبری اطلاعات روز تحت عنوان «متقی و نماینده‌گان ویژه‌ی چین و پاکستان در مورد منافع و تهدیدات مشترک گفت وگو کردند.» نوشته است:

وزارت امور خارجه امارت اسلامی می‌گوید که امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه‌ی امارت اسلامی در حاشیه‌ی پنجمین نشست «فرمت مسکو»با یوشیائویونگ، نماینده‌ی ویژه چین برای افغانستان و آصف درانی، نماینده‌ی ویژه پاکستان برای افغانستان دیدار کرده است.

وزارت امور خارجه‌ی امارت اسلامی شام روز شنبه ۸ میزان با نشر اعلامیه‌‌ای نوشته است که در این دیدار روابط، منافع مشترک و تهدیداتی که سه کشور با آن مواجه هستند به تفصیل مورد بحث و برررسی  قرارا گرفته است.