مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند. سایت خبری طلوع نیوز تحت عنوان «سفر سراج‌الدین حقانی به ولایت‌ پنجشیر» نوشته کرده است:سراج الدین حقانی، سرپرست وزارت امور داخله در سفراش به ولایت پنجشیر، بر اعتماد سازی میان مردم و حکومت […]

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

سایت خبری طلوع نیوز تحت عنوان «سفر سراج‌الدین حقانی به ولایت‌ پنجشیر» نوشته کرده است:سراج الدین حقانی، سرپرست وزارت امور داخله در سفراش به ولایت پنجشیر، بر اعتماد سازی میان مردم و حکومت تاکید ورزیده است.

او که برای نخستین بار پس از به قدرت رسیدن دوباره امارت اسلامی به این ولایت سفر کرده، در نشستی با برخی از بزرگان قوم در این ولایت نیز دیدار کرده است.

سراج الدین حقانی، در یک نشست مردمی در این ولایت گفت: اکنون زمان اختلاف‌ها به پایان رسیده و نیاز است تا برای اعتماد سازی، بیشتر تلاش کرد.

سایت خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان « در اعلامیه‌ی پایانی نشست «فرمت مسکو» مطرح شد: دارایی‌های مسدود شده افغانستان را آزاد کند» نوشته کرد:اشتراک کننده‌گان پنجمین نشست «فرمت مسکو» در شهر کازان روسیه در اعلامیه‌ی پایانی این نشست از آمریکا خواسته‌اند که دارایی‌های مسدود شده‌ی افغانستان را فوراً آزاد کند.

سایت خبری اسپوتنیک  زیر عنوان «ایران خواهان کمک‌های همسایه این کشور شد» نگاشته است:ایران از همسایه‌های افغانستان دعوت نموده است که در حل مشکلات این کشور کمک نمایند.

به گزارش اسپوتنیک حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رئیس جمهوری ایران در افغانستان در نشست فرمت رایزنی مسکو درباره افغانستان در کازان گفت که کشورهای همسایه باید به افغانستان کمک کنند تا به مشکلاتی که با آن مواجه است کنار بیاید.