مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند. گزارش‌گر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌ها این گزارش را آماده کرده است: سایت خبری صدای افغان (آوا) زیر عنوان «معین مسلکی وزارت‌ مهاجرین و عودت کنندگاه:اجازه نمی‌دهیم هیچ کشوری مهاجرین ما […]

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

گزارش‌گر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌ها این گزارش را آماده کرده است: سایت خبری صدای افغان (آوا) زیر عنوان «معین مسلکی وزارت‌ مهاجرین و عودت کنندگاه:اجازه نمی‌دهیم هیچ کشوری مهاجرین ما را اذیت و آزار کند»  نوشته کرده است: مولوی عبدالرحمان راشد، معین مسلکی وزارت مهاجرین و عودت کنندگان روز سه شنبه ۴ میزان در سفر خود به بندر تورخم گفت: امارت اسلامی به هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد که مهاجرین افغان را اذیت و آزار نمایند.

او علاوه کرد: ما مجبور اسیتم که برای مهاجرین خود در داخل افغانستان جای پیدا کنیم و زنده‌گی شان را برابر کنیم.

سایت خبری شفقنا افغانستان تحت عنوان «امارت اسلامی یک انبار سلاح را در کابل کشف کرد» نوشته است:خالد زدران، سخنگوی فرماندهی پلیس امارت اسلامی در کابل روز سه شنبه با تائید کشف یک انبار قدیمی سلاح در ناحیه ششم امنیتی کابل گفت: این انبار سلاح حین بازسازی یک مسیر ارتباطی کشف شده است.

سایت خبری طلوع نیوز زیر عنوان « گفت و گوی کابل با اسلام آباد در باره اوضاع مهاجران افغان در پاکستان» نگاشته است:ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی گفته است که با مقام‌های پاکستانی درباره اوضاع مهاجران در آن کشور گفت و گو شده است.

سخنگوی امارت اسلامی افزوده است که مقام‌های پاکستانی در باره اوضاع مهاجران در این گفت و گو‌ها تعهد کرده‌اند تا مهاجران افغان آزار و اذیت نشوند.