مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند. سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان «نشست «فرمت مسکو» هیئت امارت اسلامی راهی روسیه شد» نوشته کرده است:وزارت خارجه‌ی امارت اسلامی اعلام کرده است که امیرخان متقی، سرپرست این وزارت در رأس یک […]

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.
سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان «نشست «فرمت مسکو» هیئت امارت اسلامی راهی روسیه شد» نوشته کرده است:وزارت خارجه‌ی امارت اسلامی اعلام کرده است که امیرخان متقی، سرپرست این وزارت در رأس یک هیئت برای اشتراک در نشست «فرمت مسکو» کابل را به مقصد پایتخت روسیه ترک کرده است.
به گزارش خبرگذاری شفقنا افغانستان، حافظ ضیا احمد، معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ی امارت اسلامی عصر روز دوشنبه ۳ میزان در ایکس نوشته است که این هیئت ابتدا به مسکو و سپس به شهر کازان می‌رود.
سایت خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان «تمام ادارات حکومت باید از تولیدات و محصولات داخلی استفاده کنند» نوشته است:در جلسه‌ی که به منظور حمایت از صنعت و صنعتکاران به ریاست معاونت اقتصادی ریاست الوزرا برگزار شد، فیصله گردید که اداره‌های امارتی با هدف حمایت از تولیدات و محصولات داخلی، در خریداری‌ها و پروسه‌های تدارکاتی، تولیدات و محصولات داخلی را اولویت دهند، اگرچه کیفیت آن نسبت تولیدات و محصولات خارجی از ده تا پانزده فیصد کمتر باشد.
سایت خبری طلوع نیوز زیر عنوان «کارزار واکسین وپولیو در ۳۳ ولایت آغاز شد» نگاشته است: روز دوشنبه ۳ میزان کارزار واکسیناسیون پولیو بدون ارزگان در سی وسه ولایت کشور آغاز شده است.
شرافت زمان امرخیل، سخنگوی وزارت صحت عامه می‌گوید که در این کارزار چهار روزه یازده میلیون کودک واکسین خواهند شد.
سخنگوی وزارت صحت عامه افزوده «هدف ما در این کمپاین تطبیق واکسین به یازده میلیون کودک است، این کمپاین ۴ روز ادامه خواهد داشت. همین قسم که واکسین پولیو را تطبیق می‌کنیم برای کودکان زیر پنج سال تابلیت‌های ویتامین A نیز داده می‌شود.»
افغانستان و پاکستان از جمله‌ کشور‌های جهان اند که هنوز ویروس فلج کودکان در این کشور‌ها ریشه کن نشده است.