مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

شماری از سایت های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند. سایت خبری طلوع نیوز زیر عنوان «مجاهد: شورا‌های عالمان در ولایت‌ها تکمیل شده است» نوشته کرده است: ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی از تکمیل شدن شورا‌های عالمان در تمامی ولایت‌های کشور […]

شماری از سایت های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

سایت خبری طلوع نیوز زیر عنوان «مجاهد: شورا‌های عالمان در ولایت‌ها تکمیل شده است» نوشته کرده است: ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی از تکمیل شدن شورا‌های عالمان در تمامی ولایت‌های کشور خبر داده است.

مجاهد به طلوع نیوز گفته است: در ایجاد شوراهای عالمان در برخی ولایت‌ها، افزون بر عالمان دین از بزرگان اقوام نیز انتخاب شده است.

بربنیاد سخنان سخنگوی امارت اسلامی، این شوراها به هدف برقراری ارتباط میان نظام و مردم ایجاد شده است و در صورت نیاز، کم‌کاری مسولان را به رهبر امارت اسلامی گزارش خواهد کرد.

سایت خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان «ریاست برشنا: با عملی شدن برنامه پنج‌ساله معضل پرچاوی برق حل می‌شود» نوشته است:

مسوولان شرکت برق رسانی افغانستان (برشنا) می‌گویند که با عملی شدن برنامه پنج ساله این ریاست، مشکل کمبود و پرچوی برق در کشور حل می‌شود.

حکمت الله میوندی سخنگوی ریاست برشنا، روز یکشنبه ۲ میزان به خبرنگار آوا گفت: آنان برنامه‌ی را ترتیب داده‌اند که بر اساس آن تا پنج سال آینده ۷۱۰ میگاوات برق از منابع داخلی تولید خواهد شد و همچنان لین برق ۵۰۰ کیلوولت ترکمنستان هم‌ وصل خواهد شد.

سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان «سازمان جهانی غذا: برای زمستان امسال در افغانستان یک میلیارد دالر بوده نیاز است» نگاشته است: مدیر منطقه‌ی سازمان جهانی غذا می‌گوید که در زمستان پیشرو برای کمک به ۱۵ میلیون نیازمند در افغانستان به یک میلیارد دالر بودجه نیاز است.