مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند. سایت خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان «نشست سه جانبه میان افغانستان، ازبکستان و امارات متحده عربی برگزار شد» نوشته کرده است:نشست سه جانبه به هدف توسعه روابط تجاری میان افغانستان، ازبکستان و […]

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

سایت خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان «نشست سه جانبه میان افغانستان، ازبکستان و امارات متحده عربی برگزار شد» نوشته کرده است:نشست سه جانبه به هدف توسعه روابط تجاری میان افغانستان، ازبکستان و امارت متحده عربی روز شنبه ۱ میزان در میدان هوایی بین المللی کابل برگزار شد.

در این نشست ملا حمیدالله آخندزاده سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی، شیخ شهاب‌الدین دلاور سرپرست وزارت معادن و پترولیم، بخت الرحمن شرافت رئیس اداره خط آهن، الهام محکموف وزیر ترانسپورت ازبکستان، بابر اسلام اف وزیر معادن ازبکستان و یک هیئت عالی رتبه از امارت متحده عربی حضور داشتند.

سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان «تجهیز پوهنتون‌های کشور با لابراتوار مجهز تا پنج سال آینده از سوی امارت اسلامی» نوشته است: وزارت تحصیلات عالی امارت اسلامی می‌گوید که در پنج سال پیش‌ رو برای تمامی رشته‌های تحصیلی پوهنتون‌ها لابراتوار‌های مجهز ساخته خواهد شد.

لطف الله خیرخواه، معین علمی این وزارت طی نشستی روز شنبه ۱ میزان گفته است که لابراتوار پوهنځی ساینس و تعلیم و تربیه تا پایان سال پیش رو با وسایل و تجهیزات مجهز می‌شوند.

به گفته خیرخواه، اکنون در بخش پیشرفت علوم هیچ مانعی وجود ندارد و تاکید کرده است که پوهنتون‌ها باید نیاز‌های تطبیقی یک جامعه، نظام و کشور را برطرف کنند.

گفتنی است که در این نشست بیش از ۳۵۰ تن از استادان و متخصصین پوهنتون‌های دولتی و خصوصی کشور اشتراک داشتند.

سایت خبری طلوع نیوز تحت عنوان «بازداشت نزدیک به چهار هزار نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر در ۶ ماه» نگاشته است:عبدالحق آخند همکار، معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله می‌گوید که نزدیک به چهار هزار نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر در شش ماه نخست سال ۱۴۰۲ خورشیدی بازداشت شده‌اند.

این مقام وزارت امور داخله می‌افزاید که در این مدت بیش از ۶۰۰ کارخانه بزرگ و کوچک مواد مخدر نیز در سراسر کشور ازبین برده شده‌اند.