مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

شماری از سایت‌های خبری در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند. سایت خبری صدای افغان (آوا) زیر عنوان «بیش از هفتصد هزار جریب زمین غصب شده در سرتاسر کشور از نزد زورمندان باز پس گرفته شده است» نوشته کرده است: مسوولان در کمیسیون استرداد زمین‌های غصب شده […]

شماری از سایت‌های خبری در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

سایت خبری صدای افغان (آوا) زیر عنوان «بیش از هفتصد هزار جریب زمین غصب شده در سرتاسر کشور از نزد زورمندان باز پس گرفته شده است» نوشته کرده است: مسوولان در کمیسیون استرداد زمین‌های غصب شده در یک نشست خبری در بلخ گفتند: بیش از ۷۰۰ هزار جریب زمین غصب شده در کشور از نزد زورمندان تاکنون پس گرفته شده است. آنان همچنین می‌افزایند که در ولایت بلخ نیز ۱۲۰ هزار جریب زمین غصبی شناسایی گردیده که تاکنون یازده هزار جریب آن از چنگ زورمندان استرداد شده است.

مولوی عطاالله عمری سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری نیز گفت: زورمندان پروژه‌ها ساختن و برای مردم سند دادند در حالیکه زمین‌ها حکومتی بوده و هیچ نوع مدرک و سندی برای آنان داده نشده بود.

سایت خبر طلوع نیوز تحت عنوان «خیرخواه: فعالیت رسانه‌های احزاب در کشور ارزیابی می‌شود» نوشته است:خیرالله خیرخواه، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ پس از برگزاری نخستین نشست تخطی رسانه‌ها گفته است که فعالیت رسانه‌های که از سوی احزاب سیاسی در کشور پیش برده می‌شوند، ارزیابی خواهند شد.

آقای خیرخواه افزوده که رسانه‌های که خلاف منافع ملی و فرهنگی افغانستان نشرات داشته باشند را به دادگاه معرفی می‌کنند.

سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ همچنان اطمینان داده است که در هر شرایط از رسانه‌ها در چارچوب شریعت اسلامی حمایت خواهند کرد.

سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان «هند به محصلان افغان هزار بورسیه تحصیلی آنلاین اعطا می‌کند» نگاشته است: سفارت افغانستان در هند از اعطای یک هزار بورسیه آنلاین به محصلان افغان خبر داد.

سفارت افغانستان در هندگفت:  دهلی نو هزار بورسیه آنلاین تحصیلات عالی را به جوانان اختصاص داده است.

در اعلامیه این سفارت آمده است این بورسیه‌ها در سطوح لیسانس و ماستری برای سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ اعلام شده است.

روند ثبت نام برای این بورسیه‌ها از ۱۶ سپتامبر آغاز شده و تا ۲۲ این ماه میلادی ادامه دارد. شوخک