مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند. سایت خبری اسپوتنیک زیر عنوان «وزیر قبایل امارت اسلامی: در افغانستان هیچ‌گونه اختلاف بین اقوام وجود ندارد» نوشته کرده است: ملا نور الله نوری، وزیر سرحدات، اقوام و قبایل امارت اسلامی در سفر به […]

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

سایت خبری اسپوتنیک زیر عنوان «وزیر قبایل امارت اسلامی: در افغانستان هیچ‌گونه اختلاف بین اقوام وجود ندارد» نوشته کرده است: ملا نور الله نوری، وزیر سرحدات، اقوام و قبایل امارت اسلامی در سفر به فاریاب گفته است «زیر سایه نظام اسلامی حقوق همه روشن و محفوظ است و به همین دلیل امروز در افغانستان بین اقوام اختلافی وجود ندارد»

سایت خبری شفقنا افغانستان تحت عنوان «هشدار نخست وزیر موقت پاکستان: هیچ افغان بدون ویزا نمی‌تواند در پاکستان زندگی کند» نوشته است:انوارالحق کاکر با تقسیم افغانان به افراد ثبت شده دولت، فاقد مدرک اقامت و افرادی با هویت جعلی، گفته؛ افغانان که ویزا ندارند به کشورشان برگردانده می‌شوند.

سایت خبری صدای افغان (آوا) زیر عنوان «امیرخان متقی در نشست مشورتی فرمت مسکو شرکت می‌کند» نگاشته است:رسانه دولتی تاس روسیه گزارش داده است که امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه در نشست کشورهای منطقه پیرامون افغانستان «فرمت مسکو» در روسیه شرکت خواهد کرد.

خبرگذاری صدای افغان (آوا). کابل: نشست کشورهای منطقه پیرامون افغانستان «نشست مسکو» قراراست در تاریخ ۲۹ سپتامبر در شهر کازان روسیه برگذار شود.

رسانه دولتی روسیه گزارش داد وزیر خارجه امارت اسلامی به نشست «فرمت مسکو» دعوت شده است.

سایت خبری طلوع نیوز تحت عنوان «سفر رهبر امارت اسلامی به ولایت ارزگان» نوشته است:رهبر امارت اسلامی در سفری به ارزگان به مسوولان این ولایت دستور داده است تا به چالش‌های شهروندان بربنیاد شریعت اسلامی رسیده‌گی کنند.پیش از این، رهبر امارت اسلامی به ولایت‌ها هرات، فراه، هلمند، زابل، غزنی، میدان وردک و کابل نیز سفر کرده است.