مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند. سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان «اشتراک امارت اسلامی در نشست «کمربند و جاده» در چین» نوشته کرده است: شفقنا افغانستان- بربنیاد گزارش‌ها، نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت امارت اسلامی برای […]

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان «اشتراک امارت اسلامی در نشست «کمربند و جاده» در چین» نوشته کرده است:

شفقنا افغانستان- بربنیاد گزارش‌ها، نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت امارت اسلامی برای اشتراک در دهمین سالگرد تشکیل طرح «کمربند و جاده» (بی‌آر‌آی) هفته آینده به چین سفر خواهد کرد.

سایت خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان «ذبیح الله مجاهد: قطع آب و منع ورود مواد خوراکی به غزه «وحشت بزرگ انسانی» است» نگاشته است:ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی در اعلامیه‌ای گفته است حمله‌های رژیم  صهیونیستی، قطع آب و منع ورود مواد خوراکی و دوا به غزه «وحشت بزرگ انسانی» است.

مجاهد روز شنبه ۲۲ میزان گفته است «امارت اسلامی از جامعه جهانی به ویژه کشور‌های اسلامی و سازمان همکاری‌های اسلامی می‌خواهد تا هرچه زودتر به قضیه فلسطین رسیدگی کنند و جلو حمله‌های وحشیانه اسرائیل را در غزه بگیرند

در نتیجه حملات کور رژیم صهیونیستی تاکنون بیش از ۲۲۰۰ تن که اکثریت غیرنظامیان و کودکان و زنان هستند به شهادت رسیده‌اند.

سایت خبری طلوع نیوز زیر عنوان «رد ادعای ایجاد پایگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و بریتانیا در افغانستان از سوی امارت اسلامی افغانستان» نوشته است: ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی ادعای مقام‌های اطلاعاتی روسیه در باره ایجاد پایگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و بریتانیا را در افغانستان رد کرده است.

مجاهد گفته است: به هیچ کشوری اجازه داده نمی‌شود تا در خاک افغانستان فعالیت‌های اطلاعاتی داشته باشد.ذبیح الله مجاهد، گفته است «از کشور‌ها می‌خواهیم که باید رقابت‌های خود را در افغانستان دنبال نکنند، تلاش بورزند که از مرز‌های افغانستان بیرون مصروف رقابت خود باشند افغانستان میدان رقابت‌ بین کشور‌ها نیست.»