مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند. سایت خبری اسپوتنیک زیر عنوان «تظاهرات ضد اسرائیل در ولایت خوست» نوشته کرده است:شماری از شهروندان و دانش آموزان در خوست تظاهرات ضد صهیونستی برپا کردند. به گزارش اسپوتنیک، شماری از باشنده‌گان و […]

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

سایت خبری اسپوتنیک زیر عنوان «تظاهرات ضد اسرائیل در ولایت خوست» نوشته کرده است:شماری از شهروندان و دانش آموزان در خوست تظاهرات ضد صهیونستی برپا کردند.

به گزارش اسپوتنیک، شماری از باشنده‌گان و دانش‌آموزان مکاتب در خوست تظاهرات ضد اسرائیلی برپا کردند، این مظاهره کننده‌گان شعارهای ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی سر دادند.

آنها از سازمان ملل متحد خواستند تا جلو اعمال ضد حقوق بشری اسرائیل را بگیرد.

تظاهرکنندگان همچنان از کشور‌های اسلامی خواستند تا از فلسطین حمایت شان را اعلام کنند.

سایت خبری صدای افغان تحت عنوان «هزاران شهروند در کابل برای مبارزه با رژیم صهیونستی اعلام آمادگی کردند» نوشته است:

هزاران تن از شهروندان کابل، در تظاهرات ضد صهیونستی روز جمعه که با شعار‌های «مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا» همراه بود، با صدور قطعنامه‌ای جنایات رژیم صهیونستی را با شدید ترین الفاظ تقبیح  کردند.

سایت خبری طلوع نیوز زیر عنوان «روند امداد رسانی به علت طوفان شدید در زنده‌جان هرات متوقف شد» نگاشته است: با آغاز توفان شدید و سردشدن هوا در هرات، امداد رسانی در روستاهای آسیب دیده از زمین‌لرزه در ولسوالی زنده‌جان این ولایت متوقف شده است.

بادهای شدید بیشتر خیمه‌ها در محل را واژگون ساخته و آسیب دیده‌های زمین‌لرزه که بی‌سرپناه شده بود، بار دیگر سرپناه را از دست دادند.

سایت خبری اطلاعات روز تحت عنوان «آمریکا ۱۲ میلیون دالر برای زلزله زده‌گان در هرات کمک می‌کند» نوشته است:توماس وست، نماینده‌ی ویژه آمریکا برای افغانستان اعلام کرده است که ایالات متحده ۱۲ میلیون دالر برای آسیب دیده‌گان زمین‌لرزه در هرات کمک می‌کند.