مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروز شان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند. سایت خبری شفقنا افغانستان تحت عنوان «جمع‌آوری کمک به زلزله زده‌گان هرات در پوهنتون کابل» نوشته کرده است: ریاست پوهنتون کابل از بهر کمک‌ نقدی برای آسیب دیده‌گان زلزله مرگبار ولایت هرات، […]

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروز شان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.
سایت خبری شفقنا افغانستان تحت عنوان «جمع‌آوری کمک به زلزله زده‌گان هرات در پوهنتون کابل» نوشته کرده است:
ریاست پوهنتون کابل از بهر کمک‌ نقدی برای آسیب دیده‌گان زلزله مرگبار ولایت هرات، صندوق جمع‌آوری مساعدت دو روزه را در پوهنتون کابل گذاشته است.
صلاح الدین ایوبی، معاون امور محصلان پوهنتون کابل می‌گوید که این کمک‌های نقدی به گونه شفاف به دسترس آسیب دیده‌گان زمین لرزه اخیر در هرات قرار خواهد گرفت.
سایت خبری صدای افغان (آوا) زیر عنوان «جلسه مشترک هیئت اقتصادی ایران و افغانستان به هدف همکاری‌های بیشتر در کابل برگزار شد» نوشته است:جلسه مشترک هیئت اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و افغانستان روز شنبه ۱۷ میزان از سوی وزارت صنعت و تجارت امارت اسلامی با حضور ده‌ها تن از تاجران و سرمایه‌گذاران ایرانی و افغانی، مقامات امارت اسلامی و نماینده‌گان بخش خصوصی کشور در هوتل انترکانتیننتل کابل برگزار شد.
سایت خبری طلوع نیوز تحت عنوان «حضور ۳۵ گروه نجات و امداد در هرات» نگاشته است: وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث روز دوشنه از رفتن دست کم ۳۵ گروه امداد رسان و نجات به هرات خبر داده است.
جانان سایق، سخنگوی وزارت رسیده‌گی به حوداث به خبرنگاران گفت «۳۵ تیم که شمارشان به بیشتر از هزار نفر می‌رسد، به محل رفته‌اند تا به کسانی که در روستاها زیر آوار گیرمانده‌اند، کمک کنند.»
آقای سایق افزوده که ملا عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی ریاست الوزرا نیز در راس یک هیئت برای رسیدگی به چالش های زلزله زده‌ها به هرات سفر کرده