مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند. سایت‌ خبری اسپوتنیک تحت عنوان «امارت اسلامی در افغانستان رسماً دهلیز هوایی بین کابل و شانگهای را افتتاح کردند.» به گزارش اسپوتنیک در این مراسم، ملا برادر معاون صدر اعظم افغانستان در امور […]

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

سایت‌ خبری اسپوتنیک تحت عنوان «امارت اسلامی در افغانستان رسماً دهلیز هوایی بین کابل و شانگهای را افتتاح کردند.»

به گزارش اسپوتنیک در این مراسم، ملا برادر معاون صدر اعظم افغانستان در امور اقتصادی، از کشور‌های که قصد تقویت روابط دو جانبه اقتصادی و تجارتی با افغانستان را دارند ابراز قدر دانی کرد.

برادر همچنان گفت که پیشرفت اقتصادی افغانستان نتیجه کار جامعه تجارتی این کشور است.

سایت خبری صدای افغان (آوا) زیر عنوان «حکومت سرپرست صد میلیون افغانی برای رسیده‌گی به زلزله زده‌گان هرات اختصاص داد» نوشته است: یک روز پس از زمین لرزه‌ی شدید در هرات، حکومت سرپرست اعلام کرد که صد میلیون افغانی برای کمک و رسیده‌گی به زلزله زده‌گان در این ولایت اختصاص داده است.

سایت خبری شفقنا افغانستان تحت عنوان «کارزار جمع‌آوری کمک برای زلزله زده‌گان هرات توسط باشنده‌گان چهار ولایت کشور آغاز شد» نگاشته است: شماری از باشنده‌گان ولایت‌های خوست، غزنی، ارزگان، و قندهار برای آسیب دیده‌گان ناشی از زمین لرزه‌های پیهم در هرات کارزار جمع‌آوری کمک راه‌اندازی کرده‌اند.

این کارزار روز یکشنبه ۱۶ میزان، از سوی شماری از جوانان این ولایت‌ها آغاز شده است.

گفتنی است که زمین لرزه اخیر در ولایت هرات خسارات هنگفت مالی و جانی برجا گذاشته است و مردم نیازمند کمک‌های عاجل بشری نیاز دارند.