مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند. سایت خبری صدای افغان زیر عنوان «سرپرست وزارت دفاع: تاجران و مهاجرین افغان در پاکستان سرمایه خود را به زودترین فرصت به کشور منتقل کنند» نوشته کرده است: ملا یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت […]

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

سایت خبری صدای افغان زیر عنوان «سرپرست وزارت دفاع: تاجران و مهاجرین افغان در پاکستان سرمایه خود را به زودترین فرصت به کشور منتقل کنند» نوشته کرده است: ملا یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع امارت اسلامی روز پنچشنبه ۱۳ میزان در مراسم چهاردهمین دور فراغت اکادمی پولیس از تمامی تاجران و مهاجرین افغان در پاکستان خواست تا سرمایه‌های خود را به زودترین فرصت به کشور منتقل و در داخل افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

سرپرست وزارت دفاع با بیان اینکه در هر شرایط از افغانستان و مردم کشور خود محافظت می‌کنیم، از مهاجرین افغان در کشور‌های خارجی خواست تا به کشور برگردند و بخصوص در کشور‌های که بالای شان ظلم جریان دارد.

سایت خبری اسپوتنیک تحت عنوان «وزیر داخله ایران: افغانی‌های غیر قانونی باید به کشور خود بازگردند» نوشته است: احمد وحیدی، وزیر داخله جمهوری اسلامی ایران می‌گوید که مهاجران غیر مجاز افغانی نباید در ایران باشند، باید برگردند و کسانی که به صورت مجاز حضور دارند باید در چارچوب تدوین شده قانون عمل کنند.

احمد وحیدی روز گذشته به رسانه‌های این کشور گفته که ساماندهی مهاجران افغان در ایران یک «ضرورت غیر قابل انکار» است.

سایت خبری اطلاعات روز زیر عنوان «سفارت افغانستان در اسپانیا از تعامل خود با وزارت خارجه‌ی امارت اسلامی در امور قنسلی خبر داد» نگاشته است:

سفارت افغانستان در مادرید اسپانیا اعلام کرده است که در «امور قنسلی» با وزارت خارجه امارت اسلامی در کابل در تعامل است.

این سفارت خانه در اعلامیه‌ یی که شب گذشته، جمعه ۱۴ میزان نشر کرده، گفته است که از افغانستان و مردم این کشور نماینده‌گی می‌کند.

در این اطلاعیه خطاب به شهروندان افغانستان در اسپانیا آمده است: «به منظور رفع مشکلات در امر ارایه خدمات قنسلی بهتر و به موقع برای شما هموطنان گرامی، این سفارت در امور قنسولی با وزارت امور خارجه افغانستان در تعامل است و مکاتیب تأییدی اسناد امور قنسولی طبق معمول به وزارت خارجه در کابل ارسال می‌گردد