مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

شماری از  سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند. سایت خبری اسپوتنیک زیر عنوان «وزیر داخله‌یی موقت پاکستان:شهروندان افغانستان ۱۴ یورش انتحاری در پاکستان انجام داده اند.» نوشته کرده است:وزیر داخله‌یی موقت پاکستان می‌گوید: از ماه جنوری سال روان میلادی تا اکنون ۲۴ یورش انتحاری […]

شماری از  سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

سایت خبری اسپوتنیک زیر عنوان «وزیر داخله‌یی موقت پاکستان:شهروندان افغانستان ۱۴ یورش انتحاری در پاکستان انجام داده اند.» نوشته کرده است:وزیر داخله‌یی موقت پاکستان می‌گوید: از ماه جنوری سال روان میلادی تا اکنون ۲۴ یورش انتحاری در این کشور رخ داده که ۴ مورد آن از سوی شهروندان افغانستان انجام شده است.

امارت اسلامی تا اکنون در مورد اظهارات وزیر داخله‌ی موقت پاکستان واکنشی نشان نداده‌‌اند، اما پیش از این همواره گزارش‌ها در مورد دست داشتن شهروندان کشور در حملات علیه پاکستان را رد کرده‌اند.

سایت خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان «دیلی تلگراف: کشت خشخاش در افغانستان ۸۵ درصد کاهش یافته است» نوشته است.

روزنامه بریتانیایی دیلی تلگراف گزارش داده که کشت خشخاش در افغانستان زیر حاکمیت حکومت سرپرست امارت اسلامی ۸۵ درصد کاهش یافته است.

این روزنامه افزوده است که پس از فرمان منع کشت خشخاش در اپریل (حمل) سال گذشته از سوی رهبر امارت اسلامی در افغانستان کارشناسان این فرمان را «موفق‌ترین» تلاش برای مبارزه با مواد مخدر عنوان کرده اند.

سایت خبری اطلاعات روز زیر عنوان « وزارت خارجه‌ی امارت اسلامی از «تعامل» خود با سفارت افغانستان در هالند خبر داد» نگاشته است:وزارت خارجه امارت اسلامی اعلام کرده است که سفارت افغانستان در هالند با این وزارت در کابل ارتباط برقرار کرده است.

به گفته‌ی حافظ ضیا احمد، معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه امارت اسلامی، سفارت افغانستان در هالند پس از این برای  شهروندان کشور خدمات قنسلی ارائه خواهد کرد.