گردشگر چینی: برداشت جهانیان خلاف واقعیت فعلی افغانستان است

یک گردشگر چینی می‌گوید که جهانیان برداشت اشتباهی نسبت به اوضاع اصلی افغانستان دارند. او که به تازه گی ازافغانستان دیدن کرده است، گفت: برداشت‌های ما در داخل چین با برداشت ما پس از بازدید از افغانستان، متفاوت است. این دختر چینی، از آنچه حقیقت افغانستان کنونی است، شگفت‌زده شده است. فضای امن ایجاد شده […]

یک گردشگر چینی می‌گوید که جهانیان برداشت اشتباهی نسبت به اوضاع اصلی افغانستان دارند.
او که به تازه گی ازافغانستان دیدن کرده است، گفت: برداشت‌های ما در داخل چین با برداشت ما پس از بازدید از افغانستان، متفاوت است.
این دختر چینی، از آنچه حقیقت افغانستان کنونی است، شگفت‌زده شده است.
فضای امن ایجاد شده در افغانستان زیر پرچم امارت اسلامی، همه گردشگران از جمله این گردشگر چینی را به تعجب فرو برده است.
او به همراهی دوستانش برای آشنایی با فرهنگ افغان ها و دیدن از جاذبه‌های تاریخی- طبیعی افغانستان، به کشور سفر کرده است.
این دخترچینی، از شهر سه چون چین است و افغانستان، سومین کشوری است که به آن سفرکرده است.
او در گفتگو با آژانس باختر گفت که از فضای امن ایجاد شده بهره برده و قصد دارد با موتر از کابل به بند امیر بامیان و از آنجا جهت بازدید از بنا های تاریخی به قندهار و در نهایت به هرات باستان سفر کند.
این گردشگر، با ستایش از فرهنگ مردمان افغانستان گفت که فرهنگ‌های افغانستان و چین متفاوت است و از این رو، درک و بررسی هردو، خوش آیند است.
او از چینی‌هایی که دوست دارند به افغانستان سفر کنند خواست تا اینجا بیایند و با فرهنگ متفاوت افغانها آشنا شوند و همچنان واقعیت‌های افغانستان را، از نزدیک ببینند.
با روی کار آمدن امارت اسلامی و تامین امنیت سرتاسری در افغانستان، روند بازدید گردشگران خارجی از جاذبه‌های تاریخی- طبیعی کشور، روز افزون بوده است.
هم اکنون، افغانستان روزانه میزبان صدها گردشگر خارجی از کشورهای مختلف از جمله اروپایی و امریکایی است.