کمیسیون حقوق بشر پاکستان خواستار لغو تصمیم حکومت آنکشور مبنی براخراج اضافه از یک میلیون مهاجر افغان شد

پس از آنکه مقام‌های پاکستانی اعلام کردند که مهاجران افغان را از این کشور اخراج می‌کنند، کمیسیون حقوق بشر پاکستان به این دستور واکنش نشان داده و خواهان لغو این تصمیم شده است. کمیسیون حقوق بشر پاکستان، شام روز گذشته تصمیم دولت آن کشور در مورد اخراج پناهجویان غیرقانونی افغانستان را در تضاد با قوانین […]

پس از آنکه مقام‌های پاکستانی اعلام کردند که مهاجران افغان را از این کشور اخراج می‌کنند، کمیسیون حقوق بشر پاکستان به این دستور واکنش نشان داده و خواهان لغو این تصمیم شده است.
کمیسیون حقوق بشر پاکستان، شام روز گذشته تصمیم دولت آن کشور در مورد اخراج پناهجویان غیرقانونی افغانستان را در تضاد با قوانین بین‌المللی حقوق بشر دانسته و خواستار لغو فوری آن شده است.
این کمیسیون با نشر اعلامیه‌‌ی گفت: برای لغو این تصمیم و امضای کنسوانسیون سال ۱۹۵۱ سازمان ملل متحد در مورد حقوق پناهندگان توسط دولت پاکستان، به شدت لابی می‌کند.
در اعلامیه‌ این کمیسیون آمده است که «تصمیم دولت برای اخراج بیش از یک میلیون مقیم خارجی غیرقانونی طی ۳۰ روز، به اتهام ارتباط آن‌ها با گروه‌های تروریستی و جنایت‌کار، نه تنها نشان‌دهنده‌ فقدان شفقت و دلسوزی است؛ بلکه نشان‌دهنده‌ نگاه کوته‌نظرانه و محدود نسبت به امنیت ملی نیز است»
کمیسیون حقوق بشر پاکستان همچنین گفته که اکثریت افرادی که در معرض اخراج قرار دارند افراد بدون تابعیت هستند که پاکستان برای چندین نسل خانه آن‌ها بوده است.
کمیسیون حقوق بشر پاکستان گفته است که پناهجویان افغانستان «حق اخلاقی دارند که در این کشور پناه بگیرند و با آن‌ها با عزت و همدلی رفتار شود