مولوی امیرخان متقی خواستار انتقال تجارب شرکت تولید برق سیچوان چین به افغانستان شد

مولوی امیرخان متقی، سرپرست وزارت امورخارجه افغانستان از مرکز تولید برق در شهر چنگدو ایالت سیچوان که  یکی از بزرگتری منابع تامین کننده انرژی برق  در چین است دیدن کرد. دفتر مطبوعاتی این وزارت، با ارسال خبرنامه‌یی به آژانس باختر گفته است: مولوی امیر خان متقی با مسوولان آن شرکت در مورد توسعه همکاری‌های انرژی […]

مولوی امیرخان متقی، سرپرست وزارت امورخارجه افغانستان از مرکز تولید برق در شهر چنگدو ایالت سیچوان که  یکی از بزرگتری منابع تامین کننده انرژی برق  در چین است دیدن کرد.

دفتر مطبوعاتی این وزارت، با ارسال خبرنامه‌یی به آژانس باختر گفته است: مولوی امیر خان متقی با مسوولان آن شرکت در مورد توسعه همکاری‌های انرژی برق میان افغانستان و چین صبحت کرده،  ار آنان خواست که  تجارب شان در بخش تولید انرژی برق با افغانستان، شریک کنند.

متقی به مسوولان این شرکت گفت: افغانستان نیز دارای ظرفیت بزرگ انرژی برق آبی، بادی، آفتابی و زغال سنگ است و فضای مناسب برای سرمایه‌گذاری شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی به شمول کشور چین در افغانستان مساعد شده است.

گفتنی است که مولوی امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه روز گذشته در رأس یک هیئت ، به منظور اشتراک در سومین نشست فورم ترانس همالیا به چین رفته است.