محترم رئیس الوزراء اعتمادنامه سفیر جدید چین را پذیرفت

محترم الحاج ملا محمد حسن آخند رئیس الوزراء امارت اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز اعتماد نامه آقای جاو شینگ سفیر جدید چین برای افغانستان را طی مراسم تشریفاتی، پذیرفت. در مراسمی که بدین مناسبت در ارگ انجام شد و در آن مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه نیز حضور داشت، محترم رئیس الوزراء […]

محترم الحاج ملا محمد حسن آخند رئیس الوزراء امارت اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز اعتماد نامه آقای جاو شینگ سفیر جدید چین برای افغانستان را طی مراسم تشریفاتی، پذیرفت.

در مراسمی که بدین مناسبت در ارگ انجام شد و در آن مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه نیز حضور داشت، محترم رئیس الوزراء به سفیر جدید چین خوش آمدید گفت.

سفیر چین از ماموریت جدید خویش در افغانستان ابراز خرسندی نموده، گفت: برای من جای افتخار است که وظیفه خویش را منحیث سفیر چین در افغانستان آغاز می کنم. وی همچنان سلام ها و تمنیات نیک رهبری چین را به شیخ الحدیت مولوی هبه الله اخندزاده صاحب زعیم امارت اسلامی افغانستان و محترم الحاج ملا محمد حسن آخند رئیس الوزراء تقدیم کرد.

آقای جاو شینگ گفت که چین منحیث همسایه خوب افغانستان به استقلال، تمامیت ارضی و استقلالیت در فیصله های افغانستان احترام کامل دارد. وی با تاکید گفت که چین پالیسی مداخله در امور داخلی افغانستان را ندارد و به همین ترتیب نمی خواهد افغانستان را ساحه نفوذ خود بسازد.

آقای جاو شینگ خاطرنشان کرد: خوشحال هستیم که در دوسال گذشته ضمن رشد اقتصاد و تامین امنیت، در زمینه های مبارزه با فساد، جرایم و مواد مخدر پیشرفت های زیادی صورت گرفته است. من تلاش خواهم کرد که روابط و همکاری افغانستان و چین در عرصه های سیاسی، اقتصادی و سایر بخش ها بیشتر از پیش تقویت یابد.

سپس محترم رئیس الوزراء امارت اسلامی از رهبری چین بخاطر تقرر آقای جاو شینگ به عنوان سفیر تشکر کرد و ابراز امیدواری نمود که معرفی وی سبب ارتقای روابط دیپلوماتیک به سطح بلند و آغازگر فصل جدید میان دو کشور گردد.

محترم رئیس الوزراء روابط میان افغانستان و چین را مهم خواند و از مناسبات و همکاری میان دو کشور به سطح بلند در جریان دو سال گذشته پس از ختم اشغال، یاد کرد و ابراز امیدواری نمود که در راستای تقویت روابط دوجانبه گام های بیشتر برداشته شود.#