سپاسگزاری‌ وزارت خارجه ا. ا. ا. از همکاری‌های منطقه‌ای و دولتی با آسیب دیده‌گان سیلاب اخیر افغانستان

در نتیجهٔ سیلاب‌های اخیر در افغانستان که صدها شهروند را شهید، هزاران خانه را ویران و فاجعهٔ بزرگ انسانی را به بار آورد، به‌ویژه باشندگان ولایت بغلان بیش از سایر مناطق و شهروندان آسیب دیدند که امارت اسلامی با توجه به همه امکانات موجود به کمک و حمایت آنان اقدامات جدی و تلاش‌های سریع را […]

در نتیجهٔ سیلاب‌های اخیر در افغانستان که صدها شهروند را شهید، هزاران خانه را ویران و فاجعهٔ بزرگ انسانی را به بار آورد، به‌ویژه باشندگان ولایت بغلان بیش از سایر مناطق و شهروندان آسیب دیدند که امارت اسلامی با توجه به همه امکانات موجود به کمک و حمایت آنان اقدامات جدی و تلاش‌های سریع را آغاز کرده است.

در عین حال، کشورهای مختلف منطقه و‌جهان و سازمان‌های بین‌المللی نیز تسلیت و همدردی خود را با افغان‌ها ابراز کرده اند. در این راستا قطر، امارات متحدهٔ عرب، عربستان سعودی، کویت، پاکستان، ایران، ترکیه، هند، روسیه، چین، ازبیکستان، آذربایجان، جاپان، مصر، کشورهای افریقای جنوبی، ایالات متحدهٔ امریکا، سازمان ملل متحد، سازمان همکاری اسلامی و اتحادیهٔ اروپا با ابراز همدردی به‌خاطر بحران انسانی در افغانستان، ابراز همدردی نموده اند.

وزارت امور خارجهٔ امارت اسلامی افغانستان این احساس همدردی با افغانستان را شایستهٔ تقدیر می‌داند.

و به نمایندگی از مردم افغانستان از آنها سپاس‌گزاری می‌کند. همدلی انسانی دسترسی مردم به مشکلات و اطمینان آنها را ممکن می‌سازد و آن را احساس مشترک همدلی بین‌المللی اسلامی و انسانی می‌داند.