دیدار رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست الوزراء با رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در افغانستان

داکتر ملا عبدالوسع رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز با ایلوا فیلیون رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در افغانستان و هیأت همراه اش دیدار نمود. در این دیدار که در ارگ انجام شد، آقای ایلوا فیلیون در مورد فعالیت های کمک رسانی شان و چگونگی مساعدت به […]

داکتر ملا عبدالوسع رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز با ایلوا فیلیون رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در افغانستان و هیأت همراه اش دیدار نمود.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، آقای ایلوا فیلیون در مورد فعالیت های کمک رسانی شان و چگونگی مساعدت به افغان ها، معلومات خویش را با رئیس عمومی دفتر ریاست الوزراء شریک ساخت.

آقای ایلوا فیلیون با اشاره به مشکلات مالی و اقتصادی در زمینه تمویل بخش صحی، گفت که با وجود آن به کمک های خویش با افغان ها در بخش های مختلف دیگر ادامه می‌دهیم.

وی افزود: ما تلاش می‌کنیم که تا پایان سال جاری میلادی سرمایه‌گذارانی را قانع و کمک شان را جلب کنیم که در این اواخر کمک و همکاری خویش را کاهش داده اند.

محترم داکتر ملا عبدالواسع رئیس عمومی دفتر مقام عالی الوزراء ضمن خوش آمدید به ایلوا فیلیون رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در افغانستان و هیأت همراه اش، گفت که صلیب سرخ سابقه خوبی در ارائه کمک های بی قید و شرط و خدمات ارزشمند در افغانستان دارد و در چهار دهه گذشته در جریان جنگ ها نقش خوبی در انتقال مجروحان و اجساد و سایر بخش ها ایفا و خدمات قابل توجهی را انجام داده است.

موصوف همچنان گفت که در شرایط کنونی، افغان ها امیدوارند که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ مانند گذشته به فعالیت های کمک رسانی خود در همه زمینه ها از جمله صحت ادامه دهد و برای گسترش بیشتر آن تلاش نماید.

در اخیر، داکتر ملا عبدالواسع رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست الوزراء افزود که مشکلات زیادی در بیست سال گذشته در افغانستان به وجود آمده که در دو سال قابل حل نمی باشد، بنابراین کمیته بین المللی صلیب سرخ باید به فعالیت های جاری خویش بسنده نکرده و کمک های خود را به افغان ها ادامه دهد.