معاون اقتصادی ریاست الوزراء در نشستی که در مقام ولایت هرات تدویر گردیده بود، اشتراک و سخنرانی نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء حین سفر خویش به ولایت هرات در نشستی که در مقام آن ولایت تدویر گردیده بود، اشتراک و سخنرانی نمود. در این نشست ملا محمد عباس آخند وزیر دولت در امور رسیده‌گی به حوادث، ملا عبدالحق همکار معین مبارزه علیه مواد مخدر وزارت امور داخله، مولوی […]

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء حین سفر خویش به ولایت هرات در نشستی که در مقام آن ولایت تدویر گردیده بود، اشتراک و سخنرانی نمود.

در این نشست ملا محمد عباس آخند وزیر دولت در امور رسیده‌گی به حوادث، ملا عبدالحق همکار معین مبارزه علیه مواد مخدر وزارت امور داخله، مولوی نور جلال جلالِی معین اداری این وزارت، شیخ‌الحدیث نوراحمد اسلام جار والی هرات، رئیس و اعضای شورای علماء، قوماندان قول اردو ۲۰۷ الفاروق، بزرگان و متنفذین، نماینده‌گان سکتور خصوصی و شماری مسوولین ملکی و امنیتی اشتراک نموده بودند.

محترم ملا صاحب در سخنان خویش گفت، ناشی از زلزله در ولسوالی زنده‌جان تلفات زیادی جانی و خسارات هنګفت مالی بر هموطنان ما وارد گردیده است. ما از این حادثه المناک ابراز تأثر و تألم نموده برای شهدا جنت الفردوس، به بازماندگان صبر جمیل و برای مجروحین شفای عاجل از دربار الله (ج) استدعا می کنیم.

محترم ملا صاحب افزود، هدف آمدن ما تنها برای ابراز تسلیت نبوده بلکی این مسوولیت ما است که در این شرایط دشوار به ملت خود کمک و از آنها حمایت نماییم، ما حاکمان افغانستان نه، بلکی خادمان ملت خویش هستیم.

محترم ملا صاحب گفت، ما از یک سو با این حادثه المناک مواجه گردیده ایم، از سوی دیگر احساس خوشی بخاطری کردم که محبت، اتحاد، کمک و همکاری را در میان مردم هرات مشاهده نمودم که بر آن افتخار نمودم.

محترم ملا صاحب افزود، ما به منظور بازدید از مناطق زلزله زده به ولسوالی زنده‌جان رفتیم، در آنجا از ساحات تخریب شده و هموطنان آسیب دیده خود دیدن نمودیم و در نماز جنازه شهدا شرکت کردیم، سپس جهت عیادت مجروحین به شفاخانه حوزوی ولایت رفته و به هدف تداوی لازم زخمی‌ها برای تیم های طبی هدایات لازم داده که ان‌شاءالله به وجه احسن معالجه گردند.

معاون اقتصادی ریاست الوزراء در این نشست گفت، امارت اسلامی افغانستان برای نجات هموطنان آسیب دیده از تمامی امکانات خویش استفاده نموده و همه وزارت خانه ها و ادارات ذیربط مصروف رساندن کمک های عاجل برای آنها بوده و به شما اطمینان می دهم که در بدل منازل تخریب شده برای شما سرپناه های را به شکل اساسی و پخته اعمار خواهیم نمود.

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند افزود، به همه مسوولین امارتی هدایت داده ام که کمک‌های جمع آوری شده را به طور شفاف بر هموطنان مستحق ما توزیع نمایند و در این بخش کمیسیون ایجاد گردیده است.

محترم ملا صاحب از تمامی شهروندانی که به حد توان برای زلزله زده ها کمک و مساعدت نموده اند، تشکر و امتنان نموده و یک بار دیگر از همه تاجران ملی، ثروتمندان، بنیاد های خیریه و مؤسسات خواست تا در این وضعیت دشوار با هموطنان زلزله زده کمک و مساعدت نمایند و زنده‌گی شان را نجات دهند.

همچنان محترم ملا صاحب از اداره ها و سازمان های جهانی کمک رسان خواستار آن شد تا با افغان های آسیب دیده‌ای ناشی از زلزله کمک های همه جانبه نمایند و در این حادثه دلخراش با کمک های خود از آن ها حمایت کنند.

معاون اقتصادی ریاست الوزراء در نشستی که در مقام ولایت هرات تدویر گردیده بود، اشتراک و سخنرانی نمود