رویدادهای اقتصادی

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند کار باقیمانده پروژۀ بند پاشدان را افتتاح نمود

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امروز بتاریخ نهم ماه ثور ۱۴۰۳ خورشیدی کارهای باقیمانده پروژۀ بند پاشدان ولایت هرات را افتتاح نمود. در مراسمی که به همین مناسبت تدویر یافته بود، ملا عبداللطیف منصور وزیر انرژی و آب، شیخ نور احمد اسلام جار والی هرات، علمای کرام این ولایت، تجار ملی، سرمایه […]

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء امروز بتاریخ نهم ماه ثور ۱۴۰۳ خورشیدی کارهای باقیمانده پروژۀ بند پاشدان ولایت هرات را افتتاح نمود. در مراسمی که به همین مناسبت تدویر یافته بود، ملا عبداللطیف منصور وزیر انرژی و آب، شیخ نور احمد اسلام جار والی هرات، علمای کرام این ولایت، تجار ملی، سرمایه گذاران و شماری از مسوولین امارتی نیز حضور داشتند.

معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء آسیب ‌های که از اشغال، جنگ، بی ‌ثباتی سیاسی و اقتصادی و تغییرات اقلیمی در دو دهه گذشته به میان آمده، عواملی دانست که افغانستان را با مشکلات اجتماعی و اقتصادی زیادی روبرو نموده است. محترم ملاصاحب افزود، امارت اسلامی عزم و اراده قوی برای مدیریت منابع طبیعی در کنار سایر عرصه ها برای خودکفایی، پیشرفت اجتماعی و اقتصادی کشور دارد. به گفته وی، زمینه سرمایه گذاری خوبی را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این بخش فراهم کرده است.

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند گفت که امارت اسلامی تمام بندهای کشور را که کارهای آن ها باقیمانده ارزیابی نموده است. محترم ملاصاحب افزودند، برای تکمیل کارهای باقیمانده بندهای یاد شده پلان های کاری همه جانبه ساخته شده که بر اساس آن کار های عملی بسیاری از بندها آغاز گردیده. یکی از این بندها پاشدان است که امروز کار عملی آن آغاز شد.

معاون اقتصادی ریاست‌الوزراء پروژه بند پاشدان را برای ولایت هرات مهم و حیاتی خواند و به مردم هرات اطمینان داد که امارت اسلامی متعهد به اتمام این پروژه است و تلاش میکند تا کارهای این پروژه را به موقع و با کیفیت خوب به پایان برساند. محترم ملا صاحب از فداکاری های مردم هرات برای آزادی کشور قدردانی نموده گفت که امارت اسلامی تمام پروژه هایی را که بتواند مشکلات اقتصادی آنان را حل نماید، آغاز خواهد کرد.

با تکمیل شدن پروژۀ بند پاشدان برای هزاران هموطن ما به صورت مستقیم و غیرمستقیم زمینه کار مساعد و در حدود ۵۴ میلیون متر مکعب آب ذخیره، ۱۳ هزار هکتار زمین آبیاری و دو میگاوات برق نیز تولید خواهد شد.