دستاورد

علاقمندی کشورهای عراق، یمن و سوریه برای استفاده از سیروم تولید افغانستان

نثار احمد تره‌کی مسئول کارخانه تولیدی سیروم‌سازی ملی شفا که به تازگی‌ برای اولین‌بار تولیدات سیروم آن به کشور عراق صادر شده است، با شیخ مولانا نور احمد اسلام‌جار والی هرات دیدار و گفت‌گو نمود. مسئول فابریکه تولیدی سیروم‌سازی ملی شفا از افزایش ظرفیت تولید این شرکت در داخل کشور خبر داده و بیان داشت […]

نثار احمد تره‌کی مسئول کارخانه تولیدی سیروم‌سازی ملی شفا که به تازگی‌ برای اولین‌بار تولیدات سیروم آن به کشور عراق صادر شده است، با شیخ مولانا نور احمد اسلام‌جار والی هرات دیدار و گفت‌گو نمود.

مسئول فابریکه تولیدی سیروم‌سازی ملی شفا از افزایش ظرفیت تولید این شرکت در داخل کشور خبر داده و بیان داشت که کشورهای خارجی از جمله عراق، یمن و سوریه علاقمند استفاده از سیروم تولید افغانستان می‌باشند.

مسئول این فابریکه در صحبت با شیخ اسلام‌جار، از ارسال نخستین محموله ۱۵ کانتینری سیروم به عراق خبر داده و گفت: تا کنون ۱۰ کانتینر به این کشور ارسال شده است.

از سوی دیگر شیخ مولانا اسلام جار والی هرات، آغاز صادرات سیروم به کشورهای خارجی را یک گام مهم در عرصه رشد تولیدات داخلی بخصوص شهرک صنعتی هرات یاد کرده و از همکاری همه‌جانبه مقام ولایت در جهت فراهم‌کردن تسهیلات‌ بیشتر با این فابریکه اطمینان داد.