دیدار سرپرست وزارت امر به معروف با مردم غور

سرپرست وزارت امر باالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات کشور با مسئولین محلی و مردم غور دیدار کرد   فیروزکوه، ۶ سنبله   صبح امروز شیخ‌ محمد خالد الحنفی، سرپرست وزارت امر باالمعروف و نهی عن‌المنکر در سفر به غور، در نشستی شرکت کرد که با اشتراک مسئولان محلی، علما، بزرگان قومی و جوانان […]

سرپرست وزارت امر باالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات کشور با مسئولین محلی و مردم غور دیدار کرد

 

فیروزکوه، ۶ سنبله

 

صبح امروز شیخ‌ محمد خالد الحنفی، سرپرست وزارت امر باالمعروف و نهی عن‌المنکر در سفر به غور، در نشستی شرکت کرد که با اشتراک مسئولان محلی، علما، بزرگان قومی و جوانان ولایت غور برگزار شده بود.

 

اعضای رهبری ولایت غور و متنفذین قومی این ولایت از سرپرست وزارت امر بالمعروف و نهی عن‌المنکر خواستند، تا مشکلات و چالش‌های غور را به دفتر عالی‌قدر امیرالمؤمنین حفظه الله رهبر امارت اسلامی افغانستان و زعیم کشور و هم‌چنان به کابینه ریاست الوزرا انتقال دهند، تا باشد  رهبری امارت اسلامی و مسئولین در قسمت حل مشکلات غورهای اقدام کنند.

 

سرپرست وزارت امرباالمعروف، نهی عن منکر و سمع شکایات گفت” جای شکر است که بعد از ۴۰ سال تحت رهبری یک امیر، یک بیرق، یک نظام واحد و مستقل با شریعت کاملاً اسلامی زندگی می‌کنیم که چنین نظام در تاریخ معاصر کشور بی بدیل است.

 

او گفت: با آن که در کشور ما ابر قدرت‌های بزرگ جهان بار بار شکست‌های شرم آوری خوردند و این همه از اخوت و همدیگر پذیری مردم افغانستان و مجاهدین دلیر و پاک نفس بوده بخصوص در طی ۲۰ سال گذشته که توانسته‌اند، تا اشغال گران را بیرون رانده و یک نظام اسلامی که تحت قیادت علمای کرام می‌باشد، در کشور حاکم شود و در این نظام همه مردم با هم برادر افغانستان سهم دارند و در کنار یک دیگر بخاطر بازسازی آن تلاش می‌کنند.

 

او گفت: امارت اسلامی ملت فروش و دین فروش نیست بلکه این نظام از بین مردم انتخاب شده و از خود مردم است و از درد رنج ملت خوب آگاهی دارد و امارت اسلامی در تلاش است که در زدودن مشکلات ملت خود گام‌های استوار و مثبت‌ی را بر دارد.

 

او گفت: در نظام اسلامی اگر امر باالمعروف و نهی عن‌المنکر وجود نداشته باشد، نظام اسلامی گفت نمی‌شود، چون ستون‌های هر نظام اسلامی شریعت اسلامی و امر باالمعروف و نهی عن‌المنکر و تطبیق امورات اسلامی است.

 

او گفت: نظام فعلی افغانستان در جهان اسلامی امروز مانند ندارد، چون فعلاً در افغانستان یک نظام اسلامی و مستقل که تحت قیادت علمای کرام است، حاکم شد که در آن شریعت اسلامی تطبیق، امورات دین اسلام به شکل درست به پیش‌برده می‌شود و هم‌چنان تمام ملت با هم برادر این کشور خود را در این نظام مسئول می‌دانند.

 

او گفت: عالی‌قدر امیرالمؤمنین حفظه الله رهبر امارت اسلامی افغانستان و زعیم کشور طی فرمان ۶ ماده‌ی مطابق به شریعت دین مبین اسلام میراث را که حقوق خواهران می‌باشد، به آن‌ها داده که در طی بیست سال حکومت دموکراسی چنین اقدام نشده بود‌.

 

سرپرست وزارت امر باالمعروف و نهی عن‌المنکر کشور هم‌چنان خطاب به مردم غور گفت: امارت اسلامی در راستای مشکلات تمام مردم بخصوص مردم فقیر غور که در طی ۲۰ سال نظام دست نشانده قبلی برای شان کاری نشده است تصمیم دارد اقدامات عملی را انجام دهد و بیشتر کار صورت گیرد، تا مشکلات ملت برطرف شود.

 

او از تمام مردم غور خواست که دوشادوش نظام خود در آبادی کشور سهم گیرند چون این نظام از آن‌ها است.

 

از سوی هم باشنده‌گان غور ضمن حضور مسئولین بلند پایه امارت اسلامی در این ولایت می‌گویند: حضور مقامات بلند پایه باعث آن می‌شود که مشکلات و چالش‌های مردم از نزدیک دیده و استماع شود، تا این‌که در قسمت حل مشکلات اقدامات عملی بر داشته شود.

 

سفر وزیر امر باالمعروف، نهی عن‌المنکر و سمع شکایات کشور در حالی به غور صورت می‌گیرد که چند روز پیش نیز وزیر داخله کشور به ولایت آمده بود.