دیدار رهبری وزارت امور داخله با هیأت جمهوری اسلامی ایران

رهبری وزارت امور داخله با هیأت شامل پارلمان نمایندگان جمهوری اسلامی دیدار کرد.   در این دیدار مولوی نور جلال جلالی معین اداری وزارت امور داخله به نمایندگی از رهبری، با هیئت متشکل از نمایندگان پارلمان، نماینده وزارت بهداشت و اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران را خیرمقدم گفته و در مورد تعدادی از مسائل بحث […]

رهبری وزارت امور داخله با هیأت شامل پارلمان نمایندگان جمهوری اسلامی دیدار کرد.

 

در این دیدار مولوی نور جلال جلالی معین اداری وزارت امور داخله به نمایندگی از رهبری، با هیئت متشکل از نمایندگان پارلمان، نماینده وزارت بهداشت و اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران را خیرمقدم گفته و در مورد تعدادی از مسائل بحث و گفتگو کردند.

 

آقای جلالی گفت، افغانستان مشترکات زیادی با ایران دارد و به همه حقوق مشروع خود به عنوان همسایه احترام می گذارد. وی با تشکر از هیئت بازدید کننده به خاطر اینکه جمهوری اسلامی ایران سال ها میلیون ها افغان را در خاک خود جای داده است، گفت: خوشحالم که ایران هیچگاه از مهاجران افغان به عنوان فشار سیاسی استفاده نکرده است.

 

وی افزود که به کسی اجازه نمی دهد، که از خاک افغانستان برای همسایگانش خطر امنیتی ایجاد کند و گفت که نیروهای امنیتی وزارت امور داخله موفق شده اند چنین مشکلات امنیتی را در سراسر کشور برطرف کنند.

 

اعضای هیئت جمهوری اسلامی ایران در سخنانی امنیت را ستودند و گفتند که امارت اسلامی در ایام عاشورا امنیت بی نظیری برقرار کردند. آنان همچنین از تلاش های وزارت امور داخله در امر مبارزه با مواد مخدر قدردانی و از حسن روابط و هماهنگی با امارت اسلامی ابراز خرسندی کردند.