دومین نشست رهبری شورای عالی اقتصاد، کمیته ثبات مالی و سهمداران بانک های مجوز برگزار شد

دومین نشست رهبری شورای عالی اقتصادی امارت اسلامی افغانستان، کمیته ثبات مالی و سهمداران بانک های مجوز امروز به تاریخ ۲۲ دلو سال جاری در تالار جلسات د افغانستان بانک برگزار و در مورد حل مشکلات موجود در سکتور بانکی بحث و گفتگو شد. این نشست که به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون […]

دومین نشست رهبری شورای عالی اقتصادی امارت اسلامی افغانستان، کمیته ثبات مالی و سهمداران بانک های مجوز امروز به تاریخ ۲۲ دلو سال جاری در تالار جلسات د افغانستان بانک برگزار و در مورد حل مشکلات موجود در سکتور بانکی بحث و گفتگو شد.

این نشست که به ریاست محترم ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست الوزراء تدویر گردیده بود، ملا محمد ناصر آخند سرپرست وزارت مالیه، الحاج ملا هدایت الله بدری سرپرست د افغانستان بانک و نمایندگان سهمداران بانک های مجوز حضور داشتند.

معاون اقتصادی ریاست الوزراء در جریان صحبت های شان در نشست یاد شده نقش سکتور بانکی را در بازسازی و پیشرفت کشور ارزشمند خوانده، افزود، که ارائه بهترین خدمات بانکی به هموطنان در رشد سکتور بانکی و توسعه کشور نقش مهمی ایفا می نماید. وی در کنار پیشرفت های به وجود آمده در بخش سکتور بانکی به برخی مشکلات نیز اشاره کرد و گفت که مشکل نقدینگی یکی یا دو بانک هنوز به طور کامل حل نشده است. محترم ملا صاحب از سهمداران بانک های مجوز و اعضای کمیته ثبات مالی خواست تا در حل این مشکل مشترکا همکاری نمایند.

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند به هموطنان خویش اطمینان داد که امارت اسلامی برای حل مشکلات اقتصادی مردم گام های قاطع برداشته و در این زمینه تعهد کامل و پلان های دراز مدت دارد. وی به طور نمونه ایجاد فرصت های شغلی برای مردم، کنترول انفلاسیون، استخراج قانونی معادن، معیاری نمودن سکتور زراعت، مدیریت آب، فراهم نمودن زمینه و شرایط برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی و بسیاری از زمینه های دیگر را برشمرده و گفت، دستیابی به چنین هدف بزرگ برای حکومت دشوار است. محترم ملا صاحب هماهنگی و همکاری سهمداران بانک های مجوز، تجار ملی و سرمایه گذاران را در راه رسیدن به این هدف مهم خواند و از آنان خواست تا در این زمینه با امارت اسلامی همکاری کامل داشته باشند.

معاون اقتصادی ریاست الوزراء سهمداران بانک‌های مجوز را به کشور دعوت نموده و از آنها خواست، تا از نزدیک بانک‌های خود را به نحو بهتر مدیریت کرده و در رشد و ترقی سکتور بانکی کشور سهیم باشند. محترم ملا صاحب به نمایندگی از امارت اسلامی به آنان اطمینان داد که در چوکات قانون به تمامی مشکلات آنان رسیدگی خواهد شد.

محترم ملا عبدالغنی برادر آخند در پایان این نشست، جلسه کمیته ثبات مالی را مهم خوانده و ابراز امیدواری کرد که تداوم این جلسات در آبادی کشور، به ویژه در حل مشکلات سکتور بانکی مفید واقع خواهد شد.