اظهارات سخنگوی امارت اسلامی در مورد حمله شوم بر پوهنتون کابل

با تاسف اطلاع حاصل نموده‌ایم که پوهنتون کابل از سوی چند نفر مورد حمله قرار گرفته و دران‌جا به محصلین و مردم ملکی تلفات وارد شده‌است. امارت اسلامی این حمله و همچنان بمبارد هوایی چند روز پیش بر یک مسجد در ولایت تخار را که سبب تلفات تعداد زیادی اطفال شده‌ بود و نیز حمله […]

با تاسف اطلاع حاصل نموده‌ایم که پوهنتون کابل از سوی چند نفر مورد حمله قرار گرفته و دران‌جا به محصلین و مردم ملکی تلفات وارد شده‌است.
امارت اسلامی این حمله و همچنان بمبارد هوایی چند روز پیش بر یک مسجد در ولایت تخار را که سبب تلفات تعداد زیادی اطفال شده‌ بود و نیز حمله چند روز پیش بر یک کورس آموزشی بنام کوثر در کابل را به شدیدترین الفاظ تقبیح نموده، و برای شهدا طلب مغفرت و برای زخمیان شفای عاجل مسئلت دارد و برای خانواده‌های شان از عمق قلب تسلیت می‌گوید.
بدون شک این‌گونه حملات از سوی آن عناصر شریر انجام می‌یابد، که پس از شکست در ننگرهار و جوزجان اداره کابل برای‌شان پناه داد، در مهمان‌خانه‌های خود نگه‌ داشته و سپس برای چنین حملات وحشیانه استخدام، همکاری و رهنمایی می‌کند و برای شان پلان را طرح می‌کند.
این اماکن کدام مرکز نظامی، قرارگاه و یا هدف دیگر نظامی نیست، که حملات بر آن را کسی توجیه بتواند، بلکه تنها به هدف نمایش وحشت، تخویف مردم و پخش پروپاگند انجام می‌یابد.
مسئولان بلندرتبه اداره کابل به‌جای که احساس شرم و خجالت بکنند، مسئولیت این حمله را به گونه‌ای به امارت اسلامی منسوب می‌کنند. ازین هم ظاهر می‌شود که این‌گونه حملات برای تهیه مواد چنین پروپاگندها به گونه مشترک انجام می‌یابد.
اما الحمدلله ملت مجاهد افغانستان مجاهدین امارت اسلامی را از نزدیک می‌شناسند و می‌دانند که مجاهدین ما هیچگاه بر مراکز تعلیمی، اماکن عمومی و دیگر محلاتی که هدف نظامی نداشته باشد حمله نمی‌کنند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی
۱۶/۳/۱۴۴۲هـ ق
۱۲/۸/۱۳۹۹هـ ش ــ ۲۰۲۰/۱۱/۲م