اشتراک و سخنرانی معاون اداری ریاست الوزراء در مراسم افتتاحیه شفاخانۀ طفل و مادر

محترم مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه شفاخانۀ طفل و مادر که توسط بنیاد خیریۀ بیات در داخل محوطۀ شفاخانۀ صحت طفل اعمار گردیده، اشتراک و سخنرانی نمود. معاون اداری ریاست الوزراء در این مراسم از بنیاد خیریۀ بیات جهت اعمار این شفاخانه ابراز […]

محترم مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه شفاخانۀ طفل و مادر که توسط بنیاد خیریۀ بیات در داخل محوطۀ شفاخانۀ صحت طفل اعمار گردیده، اشتراک و سخنرانی نمود.

معاون اداری ریاست الوزراء در این مراسم از بنیاد خیریۀ بیات جهت اعمار این شفاخانه ابراز تشکر نمود و از افغان‌هایی‌که در خارج سکونت دارند خصوصاً از تاجران و سرمایه‌گذاران خواست به کشور خود بر گشته و در آبادی و توسعۀ آن سهم بگیرند.

معاون اداری ریاست الوزراء افزود که الحمدلله با استقرار امارت اسلامی بعد از تقریباً نیم قرن جنگ و نا امنی، در تمامی نقاط کشور صلح و آرامی برقرار گردیده، کشت، استعمال، قاچاق و تجارت مواد مخدر منع شده است؛ مواد مخدر نه تنها سبب اعتیاد تعداد زیادی از جوانان در افغانستان گردیده بود، بلکه باعث اعتیاد و از بین رفتن هزاران تن از جوانان کشورهای همسایه، منطقه و فرامنطقه نیز شده بود.

وی افزود که معاشات و مصارف همۀ ادارات از بودجه داخلی پرداخته می‌شود، معتادین جمع‌آوری گردیده تحت تعلیم، تربیه و کار آموزی قرار گرفته و به عنوان عضو سالم جامعه دوباره به آغوش فامیل بر می‌گردند، گداها جمع‌آوری شده، برای اشخاص نیازمند کمک صورت می‌گیرد و بیوه‌ها و ایتام تحت سرپرستی قرار گرفته اند.

محترم مولوی عبدالسلام حنفی در اخیر سخنانش، گفت که در نظام اسلامی همه در برابر قانون اسلامی مسئول می‌باشند.