تحلیل

بازسازی شاهراه غور، از رؤیا تا حقیقت!

امارت‌اسلامی از روز اول حاکمیتِ دوباره آن که تاکید بر تحکیم نظام‌اسلامی بر مبنای شریعت غرّای محمدی دارد، همچنان در پهلوی آن برای بازسازی و آبادی شاهراه‌های حیاتی کشور که یکی از سرمایه‌ی ملی ما است، اقدام و عملاً کار را در آن شاهراه‌ها افتتاح نموده است.

ملتِ شریف و مجاهد‌پرور ولایت غور از چندین دهه گذشته تا کنون رؤیای بازسازی این شاهراه را به خیال خویش داشتند، امروز اما شاهد هستیم که رؤیای دیرینه‌ی آنها در حال تبدیل‌شدن به حقیقت است. چند روز پیش رسماً معاون اقتصادی ریاست الوزراء ملا عبدالغنی برادرآخوند پس از افتتاح کارهای باقی‌مانده‌ی پروژهٔ بند «پاشدان» در ولایت هرات، کار ساخت‌و‌ساز شاهراه هرات-غور را نیز امروز افتتاح کرد. ملت غور در دو دهه که جمهوریت و چپاول‌گران ماهر در اریکهٔ قدرت به سر می‌بردند، در یک محرومیت کامل قرار داشته و آنها بعد از پیمودن مسیرهای صعب‌العبور که به قیمت جان هزاران‌تن بیمار و دیگر عابرین در این مدت تمام گردیده است، خود را به مرکز کشور می‌رساندند، خصوصاً در فصل زمستان که اکثر مناطق ما در یخبندان کامل فرو می‌رود، گذشتن از این شاهراه‌ها مشکل‌فرسا بوده و سبب حوادث ناگوار می‌گردید؛ اما نظام‌اسلامی در پهلوی مناطق مرکزی در پی خدمات‌رسانی بهتر برای قشر محروم و دور افتاده می‌باشد، برای حل مشکلات آنها اقدامات لازم را تا حال روی دست گرفته که بازسازی این شاهراه مشت نمونهٔ خروار آن می‌باشد.

امارت‌اسلامی از روز اول حاکمیتِ دوباره آن که تاکید بر تحکیم نظام‌اسلامی بر مبنای شریعت غرّای محمدی دارد، همچنان در پهلوی آن برای بازسازی و آبادی شاهراه‌های حیاتی کشور که یکی از سرمایه‌ی ملی ما است، اقدام و عملاً کار را در آن شاهراه‌ها افتتاح نموده است. نظام‌اسلامی سعی دارد زمینه‌ی کار و فرصت‌های کاری را نیز برای شهروندان کشور مساعد نماید، افتتاح این پروژه‌ها تاحال برای هزاران‌تن از شهروندان کشور زمینه‌ی کار و شغل را برای آنها مساعد نموده است. این موارد در زمینه‌ی تصدیق ادعاهای حکومت نشان بارز آن می‌باشد.

بازسازی شاهراه حیاتی غور_هرات که یکی از پروژه‌های مهم در سال جاری می‌باشد، کار آن رسما افتتاح شد. قرار است بودجه‌ی این شاهراه به هزینه چهار صدو‌پنجاه ملیون افغانی از بودجه دولت پرداخت گردد. نظام گذشته که فساد، چور و چپاول در آن به اوج خود رسیده بود، گمرکات، معادن و دیگر واحد‌های بودجوی توسط زورمندان غصب و آنها را به نفع شخصی خویش استفاده می‌نمودند. بودجهٔ دولت از طرف کشورهای خارجی تامین می‌گردید، بعد از سقوط نظام گذشته و حاکمیت دوباره‌ی نظام اسلامی، تمام بودجه آن از عواید و منابع داخلی تامین می‌شود، تا حال در بخش آبادی و عمرانی کشور به طور احسن درخشیده است که در بیست‌سال گذشته به این اندازه اقدام برای آبادی و بازسازی نگردیده بود، این اقدام دولت به استقبال گسترده باشندگان ولایت غور_هرات و کاربران در صفحات اجتماعی گردیده است، آنها بابت افتتاح کار بازسازی این شاهراه از دولت و نهاد‌های مسئول ابراز تشکری و قدردانی می‌نمایند.