تحلیل

اسرائیل با انسان‌ستیزی پیروز نمی‌گردد!

از بدو خلقت بشریت، برخی گروه‌ها و مردم ظالم و انسان‌ستیز همواره مردم مظلوم را مورد تاخت‌وتاز قرار داده و از هیچ‌گونه ستیزی بر آن‌ها دریغ نمی‌ورزند، و بدون تردید، یهود یکی از بدترین دشمن انسانیت بوده و بیش از هر گروهی دیگر، همیشه برخلاف منافع انسانی و بشری قد علم نموده‌اند. در این اواخر، […]

از بدو خلقت بشریت، برخی گروه‌ها و مردم ظالم و انسان‌ستیز همواره مردم مظلوم را مورد تاخت‌وتاز قرار داده و از هیچ‌گونه ستیزی بر آن‌ها دریغ نمی‌ورزند، و بدون تردید، یهود یکی از بدترین دشمن انسانیت بوده و بیش از هر گروهی دیگر، همیشه برخلاف منافع انسانی و بشری قد علم نموده‌اند.

در این اواخر، ستم‌ها و انسان‌ستیزی‌های یهود، خیلی بهتر آشکار شده‌اند، و با آشکارشدن هرچه بیشتر این مورد، چهرهٔ منحوس‌شان بهتر نمایان می‌گردد. کشتن زنان، اطفال، پیران و مردم بی‌دفاع غزه و فلسطین و آنانی که بالآخره به رفح آواره شده بودند، نمایان‌گر اوج دشمنی و ستیز آن‌ها در برابر بشریت است نه تنها امت اسلامی.

اسرائیلی‌ها از همان اوایل که با صدها نیرنگ و فریب به کشور فلسطین داخل شدند، ستم‌کار بودند، و تا امروز هم امید هیچ‌گونه خوبی از آن‌ها نمی‌رود؛ از آزار و اذیت‌رسانی عامه گرفته، تا بمباردکردن شهر رفح که آخرین پناهگاه حیات بشری در این کشور بود.

اما مسلّم است که تمامی این وحشت و دهشت‌افکنی، نشان‌دهندهٔ این است که آن‌ها در پله‌های اخیر نردبان سقوط قرار دارند و بدون کشتار و خون‌ریزی خویشتن را در امان نمی‌بینند. تمامی ستم‌ها برخلاف واقعیت، در حقیقت یکی از چراغ‌های سبز پیروزی مجاهدین و امت اسلامی است.

جهان اسلام و حکامی که در کشورهای اسلامی بر اریکهٔ قدرت نشسته‌اند، باید بسیار پیش اقدامات لازم را انجام می‌دادند؛ اما این کار را نکرده و خویشتن را نزد امت و خدا مورد بازخواست قرار دادند. برخی کشورها همواره از نفاق کار گرفته و به رغم این‌که دم از دشمنی می‌زنند، تمامی امکانات لازم نظامی و تسلیحاتی را برای اسرائیل فراهم ساخته و خود را همانند گرگ در لباس گوسفند مخفی کرده‌اند.

اسرائیل با چنین بمباردمان و ستم‌های خود، هرگز به قلهٔ موفقیت نرسیده و بلکه با دستان خود، دارد برای خود قبری می‌کند. اظهارات آقای جان‌کربی؛ سخن‌گوی امنیت ملی آمریکا مبنی بر این‌که عملیات نظامی بر شهر رفح باعث پیروزی اسرائیل و شکست حماس نخواهد گردید، بزرگ‌ترین دلیل و رمزی است که به طرف شکست اسرائیل اشاره دارد.

فرجام سخن این‌که ظلم و ستم هرگز کاری نیست که باعث برقراری و اثبات قدرت شود و باورمندان این ایده و تفکر، به زودی در پرگاه هلاکت قرار خواهند گرفت. در این راستا مسئولیت تمامی حکام کشورهای اسلامی و سایر امت، حمایت همه‌جانبه از مجاهدین حماس و جهاد در برابر اسرائیل و اعلام‌نمودن صریح بطلان آن، به خاطر پشتیبانی و حمایت از عقیدهٔ اسلامی که همانا بیت‌المقدس است، می‌باشد؛ چون قدس یک جغرافیا و سرزمین نیست، بلکه عقیده‌ای است که امت اسلامی توسط آن زنده بوده و هرگز آن را به دشمنان و نااهلان واگذار نمی‌کنند و تا آخرین رمق حیات به خاطر آن، مبارزه کرده و بالآخره پیروزی از آن صاحبان خانه خواهد بود.

به‌امید موفقیت و پیروزی امت اسلامی و مجاهدین فلسطین و نامرادی و شرمندگی اسرائیل و حکام دست‌نشاندهٔ آن.