امارت اسلامی مخالف حقوق زنان نیست!

نویسنده: ابوصهیب برای همهٔ مردم هویداست که غرب با پیش‌گرفتن موضوع حقوق زنان، چه نقشه‌ای در سر می‌پروراند و در صدد عملی‌نمودن چه اهدافی‌ست؛ زیرا این ادعای‌شان، کاملا توخالی بوده و در حاکمیت امارت اسلامی، حق هیچ زنی پایمان نشده و نخواهد شد؛ چونکه مجاهدین جان‌بر‌کف این نظام اسلامی که برای دفاع از ناموس خود، […]

نویسنده: ابوصهیب

برای همهٔ مردم هویداست که غرب با پیش‌گرفتن موضوع حقوق زنان، چه نقشه‌ای در سر می‌پروراند و در صدد عملی‌نمودن چه اهدافی‌ست؛ زیرا این ادعای‌شان، کاملا توخالی بوده و در حاکمیت امارت اسلامی، حق هیچ زنی پایمان نشده و نخواهد شد؛ چونکه مجاهدین جان‌بر‌کف این نظام اسلامی که برای دفاع از ناموس خود، سالیانِ‌سال با دشمنان‌ پیکار نموده‌اند، هرگز در حق خواهران و مادران خود مرتکب خطا نمی‌گردند!

 

اگر امارت اسلامی مخالف حقوق زنان می‌بود، هرگز در بخش صحت و درمان، ۱۵۰ هزار پرسنل زن، مشغول کار نبودند، و هزاران زن تکدی‌گر در بعضی از ولایات افغانستان، جمع نمی‌شدند و برای‌شان حقوق تعیین نمی‌گردید. اگر این موارد و دیگر موارد مشابه این، دال بر رعایت حقوق زنان، نباشند، پس بیان‌گر چه چیزی هستند؟ و دشمنان با پیش‌گرفت مسایل جزئی‌ای که با مرور زمان قابل حل هستند، چه اهدافی در سر دارند؟ آیا هدف‌شان غیر از بدجلوه‌دادن این نظام اسلامی‌ست؟ هرگز!

 

امارت اسلامی افغانستان، از زمان روی‌کارآمدن تا کنون، خدمات ارزنده‌ای برای زنان این کشور انجام داده است و همهٔ‌مان شاهد این بوده‌ایم که با حاکمیت امارت، از ارزش و مقام زن نه تنها کاسته نشده؛ بلکه مقام آن چندین برابر شده و مورد احترام بیشتری قرار گرفته است و زن‌های کشور عزیزمان از این شرایط بی‌نهایت خرسند و شادمان هستند و این گفتهٔ ما را سخنان خودشان تایید می‌کند.

 

پس با توجه به موارد مذکور، نیازی نیست که جهان غرب نگران پایمال‌شدن حقوق زنان در افغانستان باشد؛ بلکه بهتر این است که همین ادعایی را که در دیگر کشورها بلند می‌کنند، در کشورهای خود عملی کنند و کاری به کار دیگران نداشته باشند؛ چون‌که ما هرگز حقوق مردم خود به خصوص زنان را پایمال نخواهیم کرد و این ادعا نه، بلکه حقیقتی‌ست که دین مبین اسلام ما را به آن دستور می‌دهد.