کشور در مسیر پیشرفت

نویسنده: محمود فاتح   با تلاش و کوشش مسئولین امارت اسلامی، افغانستان در مدت کوتاهی پیشرفت بی‌سابقه‌ای داشته است. اقتصاد افغانستان روز به روز به سطح بالا می‌رود. دیروز ۸ عدد چاه جدید استخراج نفت در ولایت سرپل افتتاح شد.   ملا برادر آخند معاون اقتصادی رئیس الوزراء در جلسهٔ افتتاحیه چاه‌های نفتی گفتند: با […]

نویسنده: محمود فاتح

 

با تلاش و کوشش مسئولین امارت اسلامی، افغانستان در مدت کوتاهی پیشرفت بی‌سابقه‌ای داشته است. اقتصاد افغانستان روز به روز به سطح بالا می‌رود. دیروز ۸ عدد چاه جدید استخراج نفت در ولایت سرپل افتتاح شد.

 

ملا برادر آخند معاون اقتصادی رئیس الوزراء در جلسهٔ افتتاحیه چاه‌های نفتی گفتند: با آغاز این پروژه مهم، یک شفاخانه بزرگ مجهز، سرک معیاری و یک بند آب نیز طبق تقاضای مردم اعمار خواهد شد که برای هزاران تن فرصت کاری فراهم و نقش مهمی در رشد اقتصادی و آفزایش عواید کشور خواهد داشت.

 

قابل یاد آوری است که با فعال شدن ۸ چاه جدید در حوزه نفتی آمو دریا، در استخراج روزانه نفت ۸۰۰ متر مکعب افزایش به عمل می‌آید و قرار است در آینده نزدیک ۱۰ چاه نفت دیگر فعال شود.

 

با افتتاح ۸ چاه نفتی در ولایت سرپل، افغانستان رسما به جمع تولیدکنندگان نفت و گاز پیوست. گفته می‌شود حجم استخراج نفت افغانستان تا ماه ژانویه، به ۱۰۰۰ تن افزایش خواهد یافت. در هفت ماه آینده این کشور روزانه ۲۰۰۰ تن استخراج نفت خواهد داشت؛ این فرایند تا سال ۲۰۲۴ روزانه یک میلیون دلار برای افغان‌ها عواید خواهد داشت.

 

فقط در سال جاری در کشور عزیزمان بسیاری از پروژه‌های مهم آغاز شده‌اند مانند کار کانال قوش تپه، معادن زمرد پنچشیر و بازسازی شاه‌راه سالنگ‌ها و قرار است طبق دستور امیر المومنین حفظه الله در ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز یک بند درست شود، و همچنین در هر ولسوالی یک باب مکتب لیلیه ساخته شود.

 

مسئولین امارت اسلامی نه تنها در بخش نظامی تلاش و کوشش می‌کنند؛ بلکه شبانه روز تلاش دارند تا کشور عزیز ما در هر بخش قوت و توانائی بگیرد؛ تا باشد که مردم رنجور ما در آینده‌ای نزدیک و روشن، نیازمند دیگران نباشند.