کتاب‌هایی که مطالعهٔ‌شان نتایج مثبتی در پی دارد!

یکی از مهم‌ترین فواید مطالعهٔ کتاب‌های اسلامی در عصر حاضر، محافظت از دیدگاه‌های مختلف و احزاب باطلهٔ جدیدی است که برای شکار افکار جوانان مسلمان، کمین زده‌اند. از آن‌جایی که کتاب‌ و مطالعه نقش بسیار مهم و تعیین‌کننده‌ای در رشد افکار جوانان و سوق‌دهی‌شان دارند، جوانانی که عادت به خواندن کتاب‌های اسلامی دارند، در تمام جنبه‌های زندگی خود موفق‌تر و رشد کلی آن‌ها بسیار بهتر از جوانانی است که کتاب نمی‌خوانند.

مطالعهٔ کتب، برای یک انسان از ابعاد متنوع و مختلف، مهم و حیاتی‌ست. این امر به خوانندگان اجازه می‌دهد که بدون هیچ‌گونه مشقتی، در افکار متنوع افراد جامعه، سیر داشته باشند. کتاب به تخیلات ما بال می‌دهد. کتاب درخشندگی را از بهار خود به جوامع اعطاء می‌دارد. کتاب‌ها این توانایی را دارند که زندگی شما را متحول و مضبوط کنند. کتاب‌ها می‌توانند در سخت‌ترین زمان به شما کمک کنند. مطالعهٔ کتاب‌های موثق اسلامی، دیدگاه مسلمان‌ها را به دین مبین اسلام و مزایای آن توثیق می‌بخشد.

کتاب‌ها اذهان سقیم را سالم، و ذهن‌های قوی را قدرت‌مند‌تر می‌سازند. یکی از مهم‌ترین فواید مطالعهٔ کتاب‌های اسلامی در عصر حاضر، محافظت از دیدگاه‌های مختلف و احزاب باطلهٔ جدیدی است که برای شکار افکار جوانان مسلمان، کمین زده‌اند. از آن‌جایی که کتاب‌ و مطالعه نقش بسیار مهم و تعیین‌کننده‌ای در رشد افکار جوانان و سوق‌دهی‌شان دارند، جوانانی که عادت به خواندن کتاب‌های اسلامی دارند، در تمام جنبه‌های زندگی خود موفق‌تر و رشد کلی آن‌ها بسیار بهتر از جوانانی است که کتاب نمی‌خوانند.

 

تلویزیون و اینترنت که امروز بزرگ‌ترین عامل بازدارندهٔ جوانان از مطالعه می‌باشند، با تمام کششی هم که دارند، بازهم نمی‌توانند جای‌گزین یک کتاب شوند، حتی با پخش برنامه‌های اسلامی!

 

کتاب‌های اسلامی دیدگاه، اعتماد به نفس و سلامت عقیدتی‌مان را بهبود می‌بخشند و مهم‌تر از همه، ما را از مشکلات انحراف عقیدتی محفوظ داشته، و باعث می‌شوند که مسیر درست را از نادرست، تفکیک دهیم، و همچنین به ما کمک می‌کنند تا ارزش واقعی خود را درک کرده، و توان واقعی خویش را به صرف برسانیم.

 

کتاب‌های زیادی در بازار موجود است. این شما هستید که باید بدانید کدام کتاب را مورد مطالعه قرار دهید. امروزه کتاب‌های ذیل، جهت رفع امراض جدید در جوامع اسلامی، تجویز می‌شوند:

 

۱- لشکر شیطان؛

۲- الحق المبین؛

۳- مدرسه و مبارزه؛

۴- امارت‌شناسی؛

۵- جهادی خاطری؛

۶- بامداد شبیخون؛

این رساله‌ها عقیدهٔ جوانان را در عصر حاضر بهبود بخشیده و مستحکم می‌‌کنند، و عواطف را در راستای انحراف‌شناسی و احزاب باطله، مضبوط می‌دارند. جامعهٔ اسلامی را همدل‌تر، نزدیک‌تر و با ثبات می‌کنند. به ما کمک می‌کنند تا تعادل اسلامی داشته و افکار افراطی و تفریطی را شناخته و در مقابل آن‌ها قد علم کنیم، و اجازه نمی‌دهند که اسیر افکار باطله شویم.