وتوی وجدان‌های نیمه‌بیدار

نویسنده: محمد داود اسحاق‌زهی «یوسفی»   در طول دوران اشغال فلسطین بیش از چهل بار آمریکا قطع نامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را که در ارتباط به فلسطین بوده، وتو کرده که این نشانۀ بی‌قید حمایت ایالات متحده از رژیم غاصب اسرائیل است. دولتمردان آمریکا برای رسیدن به قدرت همواره به میلیاردرهای یهودی نیاز داشته‌اند […]

نویسنده: محمد داود اسحاق‌زهی «یوسفی»

 

در طول دوران اشغال فلسطین بیش از چهل بار آمریکا قطع نامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را که در ارتباط به فلسطین بوده، وتو کرده که این نشانۀ بی‌قید حمایت ایالات متحده از رژیم غاصب اسرائیل است.

دولتمردان آمریکا برای رسیدن به قدرت همواره به میلیاردرهای یهودی نیاز داشته‌اند تا در تمام انتخابات‌ها از آنان به صورت مادی حمایت کنند؛ پس این بدیهی است که برای راضی نگهداشتن‌ یهودی‌ها در جنایت‌هایشان از آنان حمایت کنند.

کشورهای عربی به‌خاطر حفظ منافع ناچیزشان و تمایل حماس به‌سوی ایران و حزب‌الله، اسرائیل را بهترین گزینه برای از بین بردن حماس می‌دانند.

جبهه به اصطلاح مقاومت که متشکل از ایران، حزب‌الله لبنان و برخی گروهای عراقی و سوری است و هیچ تناسبی با اسم‌شان ندارند و فقط در حد محکوم کردن اند و گه‌گاهی هم به‌خاطر راضی نگهداشتن طرفداران و مخاطبان خود و همچنین بستن دهان رسانه‌ها چند موشک به این طرف آن طرف پرتاب می‌کنند.

کشورهای اروپایی که با تمام امکانات از اسرائیل دفاع می‌کنند. روسیه هم که فعلا درگیر اوکراین است و از ادامه این جنگ به خوبی بهره می‌برد. نتانیاهو نیز برای بقایش در قدرت، به ادامه این جنگ نیاز دارد؛ بنابراین، تنها کسانی که باید در مقابل این جنایت‌ها ایستادگی کنند مردم فلسطین و حماس است و حتما تاریخ خواهد نوشت که کشورهای مدعی حقوق بشر در مقابل نسل‌کشی مسلمانان مظلوم فلسطین چگونه از جنایت‌کاران حمایت کردند و قضاوت خواهد کرد که سکوت مرگبار کشورهای اسلامی را که به‌خاطر منافع مادی هزاران نفر کشته و زخمی شد و صدها هزار خانه ویران و ده‌ها مسجد و شفاخانه و مراکز آموزشی تخریب شد. حتما تاریخ فراموش نخواهد کرد وقتی دانشگاه الازهر غزه را اشغالگران وحشی اسرائیلی منفجر کردند، چگونه شادی می‌کردند و مدعیان دروغین آزادی و برابری و تحصیل علم با لبان خندان به تماشا نشسته بودند.

وتوی قطعنامۀ پیشنهادی امارات متحده عربی برای آتش‌بس فوری در جنگ غزه از سوی آمریکا نشانگر تداوم این جنگ خانمانسوز است و آمریکا با وتوی آن عملا نشان داد که با نسل‌کشی در غزه موافق است.

به نظر می‌رسد تعارض منافع قدرت‌های جهان برحال، مانع به توافق رسیدن بر سر آتش‌بس موقتی در غزه باشد.

در این میان، آمریکا و غرب چیزی را از دست داده‌اند که بعید است به این سادگی قابل جبران باشد؛ تقریباً همه شعارهای حقوق بشری آنان بی‌معنا و غیرصادقانه تعریف شده‌است و انسان‌های آزاده دنیا به‌خوبی آن را درک کرده‌اند؛ بنابراین، دیده می‌شود افکار عمومی غرب در این دو ماه مسیر کاملاً متفاوتی را با حمایت آمریکا و غرب از اسرائیل می‌پیماید و مردم همه روزه در کشورهای مختلف غربی علیه اسرائیل و جنایت‌های بی‌شرمانه آنان مظاهره می‌کنند.

جان کلام اینکه کشورهای منطقه و غربی همیشه دست اسرائیل را برای جنایت‌های بیشتر در فلسطین باز گذاشته‌اند و به همین دلیل اسرائیل در جنگ علیه فلسطینیان از هیچ جنایتی دریغ نورزیده‌است و همواره خود را حق به جانب دانسته و با این شیوه پا جای پای نازی‌ها گذاشته و کشتار دسته‌جمعی به راه انداخته است که دقیقاً همین وحشی‌گری، اسرائیل را در سراشیبی‌ قرار داده و دیر یا زود هزینه این کار خود را خواهد پرداخت.